WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Pewnej Nocy w Karazhanie - Wrażenia

permalink wysłany:
Nowe rozszerzenia w HS'ie wychodzą, a w tym dziale cisza. Dlatego stworzyłem ten temat, by każdy zainteresowany Hearthstonem wyraził swoją opinię nt. nowych kart i nie tylko, z w/w Przygody

Zacznę pierwszy:
Podoba mi się, że udoskonalają Beast Druida, ponieważ granie na drogich kartach jest dla mnie dosyć trudne i potrzebuję wiele czasu zanim nauczę się grac początkowe tury
Talie oparte na Kustoszu ( jeśli takie powstaną ) potrzebują nie tylko zaklęć ale i stronników, którzy będą tworzyć synergie.
Resurrect Priest wydaje się być przyjemną talią, ale dodali naszemu nieszczęsnemu kapłanowi dodatkową wolna kartę.
Cieszę się, że wzmacniają sekrety.
Pozostałe karty to bardzo interesujące dodatki, na których nie oprze się konkretna talia ( nie mówię o Barnesie ).
Za co kochasz WoWCenter? <---- Podziel się opinią
Mam szacunek do wszystkich Forumowiczów. Jestem otwarty na surową krytykę, ale bez przesady i przyznaję się do swoich błędów
Wsłuchaj się w Śpiew Mrocznej Pani... Poczujesz zdumiewającą ulgę oraz zrozumiesz swe pragnienia i możliwości...

http://www.nodiatis.com/pub/26.jpg
  Gapcio
permalink wysłany:
Danelar nie rób czegoś na siłę, jak by kogoś ten temat interesował to by się wypowiedział w temacie ogólnym.

A opinie i uznawanie kart za złe lub dobre jest niczym wróżenie z fusów. Wielu dużo bardziej znaczących osób na scenie Hearthstone, wypowiadało się na temat kart i pudłowało, a co dopiero ty.

Dlatego ja wstrzymuje się od oceniania a nawet od klasyfikowania czy jakaś karta nadaje się do danej tali.

permalink wysłany:
Mam pytanie, czy za kupno całego dodatku w ciągu tygodnia od premiery za te mniej prawdziwe pieniądze da mi unikalny rewers?
http://67.media.tumblr.com/471464c50a428d40e977b6de3ddd3663/tumblr_inline_nxgutgLbR01t0hw2d_500.png
  Gapcio
permalink wysłany:
Nie
permalink wysłany:
Podoba mi się, że udoskonalają Beast Druida, ponieważ granie na drogich kartach jest dla mnie dosyć trudne i potrzebuję wiele czasu zanim nauczę się grac początkowe tury
Ten Warden 6 za 5/5 jest mega przegięty, w wolniejszej mecie to + Druid of the Claw albo Stranglethorn Tiger będzie straszne. Sam mainuję Beast Druida, nawet mimo tego, że istnieje dużo lepszych talii dla tej klasy, i byłem zaskoczony oglądając stream, że poszli aż tak daleko xD. Ta karta jest dobra nawet poza Beast Druidem.

A opinie i uznawanie kart za złe lub dobre jest niczym wróżenie z fusów. Wielu dużo bardziej znaczących osób na scenie Hearthstone, wypowiadało się na temat kart i pudłowało, a co dopiero ty.
Ocenianie kart nie ma aż tak dużego związku z metą, np. sekrety Paladyna są do kitu niezależnie od tego, czy grasz je z Mysterious Challengerem. Nazwijmy to wartością względną i bezwzględną.
https://i.imgur.com/nzTbgNq.jpg
  Gapcio
permalink wysłany:
@up

A pomimo wszystko się je grało w tym decku i kto by się tego spodziewał.
Karty ogólnie oceniać można, czyt: czy to jest crap, czy się może nadać do jakiejś tali.
Reszta zaś zależy od Benna i tego jego mitycznego wzrastania siły kart co każdy dodatek. (nie mam pojęcia gdzie on o tym mówił pomiędzy atakami swojego śmiechu.)

Szczerze mówiąc to sam nie jestem pewien czy nam o to samo chodzi...
permalink wysłany:
Faladriel napisał :
Mam pytanie, czy za kupno całego dodatku w ciągu tygodnia od premiery za te mniej prawdziwe pieniądze da mi unikalny rewers?

Jeśli przez mniej prawdziwe pieniądze rozumiemy złoto, to nie. Powód jest bardzo prosty: nie da się kupić całego dodatku w ciągu tygodnia od premiery za złoto, bo kolejne skrzydła są odblokowywane co tydzień. Jedyny sposób do sypnięcie prawdziwym groszem.
  Tomia
permalink wysłany:
Patrząc na ilość komentarzy na stronie głównej pod newsami z hs, mozna stwierdzić spadające zainteresowanie grą. Sam gram tyle aby mieć co mies wbitą 20 range na rewers i ten dodatek kompletnie mnie nie grzeje.
permalink wysłany:
To niekoniecznie jest tak, że zainteresowanie grą spada, bo na WoWCenter nie ma komentarzy pod newsami na ten temat. Po prostu nie ma tu dość zapartego community w tym temacie, no i ja na przykład jeśli chodzi o niusy to czytam tylko nagłówki i idę na forum. Ta strona raczej się kojarzy z WoWem i z nim większość rzeczy tu jest związana.
Za to rzeczywiście zauważyłem pojawienie się ostatnio proroków zagłady gry, wieszczący jej rychły koniec. Ale WoW umiera już 10 lat, więc nie ma chyba się czym przejmować.

Chciałem się jeszcze nie zgodzić z opinią Temy na temat sekretów Paladyna. Większość z nich rzeczywiście nie jest porywająca, ale Avenge (Pomsta) jest całkiem dobrą kartą na Arenę. Także jeśli chodzi o czystą wartość (taką jak jest potrzebna na Arenie) to nie jest źle. Natomiast jeśli oceniamy do Constructed to nie możemy jej odzierać z synergii i potem powiedzieć, że jest meh. Wyszłoby na to, że Doomsayer (Prorok Zagłady) jest słabą kartą (na Arenie jest), a przecież wiemy że przy odpowiednim wsparciu działa cuda.

A żeby wnieść coś od siebie do tego tematu (bo mi się podoba idea) to powiem, że Purify to okrutna pomyłka. Wszyscy to wiemy, z tym że moje zdanie nie jest tak kategoryczne jak rage na forach międzynarodowych. Ta karta jest zła. OK. Jest za droga - powinna kosztować 1 many. Dociąg karty wycenia się na 1,5 many więc powiedzmy, że jak efekt jest pozytywny (np. wyciszenie przeciwnika) to mogłaby kosztować 2 many, a jak negatywny (wyciszenie swojego) to 1 many. Z tym, że ten negatywny efekt gracze mogliby wykorzystać na swoją korzyść wyciszając Eerie Statue albo Ancient Watchera. Dokładnie tak jak robi to Szaman - overload jest z natury negatywnym efektem, ale można go wykorzystać pozytywnie ładując Tunnel Trogga albo Unbound Elementala od biedy.
Odnośnie dodania tej karty mam dwie opcje:
1) została dodana jako filler (podobnie jak Pompious Thespian) i pełni rolę Demonfuse tej przygody;
2) została dodana jako część promowanej talii Silence Priesta, którego elementy będą pojawiać się w kolejnych rozszerzeniach i przygodach.
W obu przypadkach Blizzard popełnił gigantyczny błąd drukując tę kartę właśnie teraz. Priest jest (podobno, ja się na nim nie znam) z najgorszym stanie od wyjścia gry. I gdy leży na ziemi i desperacko szuka punktu zaczepienia by wstać to BB i spółka jeszcze mu walą łopatą w łeb. Na Arenie sytuacja jest jeszcze gorsza, ale już mniejsza z tym.
Jeśli sprawa wygląda tak jak w punkcie drugim, to do pierwszego problemu dochodzi następny - mamy złożyć działający samochód, a zamiast silnika dostaliśmy wycieraczki. Niechżeby dostarczyli najpierw jakiegoś dobrego celu na to zaklęcie, takiego który umożliwiłby jakieś upośledzone działanie talii i przygotowanie podstaw. Wtedy Purify mogłoby być udoskonaleniem tej talii - mało kto by się czepiał. Tak jak to miało miejsce w Beast Druidzie - najpierw Druid Płomieni i Wierzchowny Raptor, POTEM Znak Y'Shaarj. Tyle.

Jeszcze się odniosę do hype'u na Moat Lurkera. (Dla przypomnienia - 6 many 3/3, Okrzyk bojowy: Zniszcz stronnika, Agonia: Przyzwij go z powrotem). Nie wyobrażam sobie, żeby w mecie gdzie panuje Tempo i Aggro ktoś wydał 6 many na zabicie jednego stworka. Ludzie się skarżą, że Warlock i Szaman ekspresowo zalewają stół stworkami po każdym AoE. A ludzie chcą wydawać 6 MANY na zabicie JEDNEGO? Ta karta pod względem działania to neutralny Porywacz (Kidnapper) - i moim zdaniem po pierwszych testach zobaczy tyle samo gry co tamten. Nic.
permalink wysłany:
Patrząc na ilość komentarzy na stronie głównej pod newsami z hs, mozna stwierdzić spadające zainteresowanie grą.
Zainteresowanie grą niestety nie jest głównym powodem braku komentarzy na głównej, ale jakby co mamy jeszcze fanpag, na którym więcej osób się aktywizuje :p.

W obu przypadkach Blizzard popełnił gigantyczny błąd drukując tę kartę właśnie teraz.
Dokładnie to. Rok albo dwa lata temu na GDC Eric Dodds mówił, że jedną z zasad ich designu jest dobrze operować emocjami wokół gry (dlatego np. Mind Control dostało nerfa z 8 na 10 many, mimo że ta karta wcale nie była OP, po prostu frustrowała) i nijak ma się to do tego, co teraz wytrzasnęli.

Boję się histerii, która wybuchła wokół Purify. Ludzie dla memów zaczną odwalać naprawdę nieprzyjemne dla wizerunku deweloperów rzeczy, kwestionując ich wiarygodność znacznie bardziej, niż przy okazji wszystkich poprzednich problemów z RNG w GvG, Patron Warriorem i Leeroy'em. Może nie tyle zaczną, co już to robią, zdecydowanie przesadzając :f.

Ocenianie kart nie ma aż tak dużego związku z metą, np. sekrety Paladyna są do kitu niezależnie od tego, czy grasz je z Mysterious Challengerem. Nazwijmy to wartością względną i bezwzględną.
Rozbuduję tę wypowiedź, żeby trochę lepiej ująć o co mi chodziło. Ocenianie kart musi oczywiście być oparte na obliczeniu wartości danych efektów względem innych kart i musi zaistnieć wewnątrz jakiejś mety. Ale niektóre mety są bardziej realistyczne, niż inne, do stopnia w którym np. metę wypełnioną Bestiami, pozwalającą na istnienie Hemeta, możemy wykluczyć i nie brać jej pod uwagę. Dlatego za możliwe uważam nakreślenie kilku potencjalnych scenariuszy, w których karta może się sprawdzić, i wewnątrz nich dokonać tej oceny. Wartość kart rzeczywiście dezaktualizuje się wraz z premierą kolejnych dodatków.
Tzn. nie wiem, Gapciu, napisałem jakieś truizmy i chyba nie o to Ci chodzi xD. Po prostu nie widzę czemu wróżenie z fusów miałoby być bezsensowne, kiedy można się z dzięki temu nauczyć czegoś o grze i przygotować na różne rezultaty.
No i tak, Avenge jest spoko, zapomniałem że ta karta istnieje.

Wyszłoby na to, że Doomsayer (Prorok Zagłady) jest słabą kartą (na Arenie jest), a przecież wiemy że przy odpowiednim wsparciu działa cuda.
To już tak swoją drogą, ale zdjęcie dwóch minionów w early albo przyblokowanie oponenta na turę Doomsayerem na pustym stole, tak żeby w następnej już nabrać tempa, jest dobrym zagraniem, mimo że jest nigdzie blisko combo z Frost Novą. Aczkolwiek jakieś rejtingi z serwisów arenowych podpowiadają mi co innego :D.
https://i.imgur.com/nzTbgNq.jpg
permalink wysłany:
Faladriel napisał :
Mam pytanie, czy za kupno całego dodatku w https://showbox.tools/ciągu tygodnia od premiery za te mniej prawdziwe pieniądze da mi unikalny rewers?

Siemaneczko tu znowu ja ten od pij wodę challenge XD
Krótko i na temat podsumowanie arenki z 9 winami. Regularne live streamy z HS. Podziękowanie że wpadacie na filmiki do mnie z HS :) I omówienie co dalej będzie się działo na tej serii. Pozdrawiam miłego weekendu