WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

"Frat Boys" w Blizzardzie - wpływ na gry i reakcje ludzi

Czy uważasz, że to dobrze, że Niebiescy zostali oskarżeni, a głos m. in. kobiet został usłyszany?
Wszystkich Głosów : 11
musisz się zalogować aby głosować
Tak, ale temat jest mi obojętny
18%
[2]
Nie i nie podoba mi się to
0%
[0]
Nie mam zdania
9%
[1]
Tak i cieszę się z takiego obrotu spraw
27%
[3]
Nie, ale temat jest mi obojętny
45%
[5]
permalink wysłany:
@lig, ze wszystkim się zgadzam, co teraz napisałeś prócz jednego:

liq napisał :
Jak to nie ma dobrego i słabego poczucia humoru? Jeśli opowiesz mi dowcip i się zaśmieje to znaczy, że był to dobry humor, przynajmniej dla nas dwóch. Jak ktoś inny nam by opowiedział dowcip i byśmy się nie śmiali (bo np. opowiadający by przegiął z seksizmem) to jak byśmy nazwali poczucie humoru tego innego jak nie słabym?

Powiedziałbym, że nam nie pasuje to poczucie humoru, chociaż żarty z kogoś, bazujące na stereotypach są słabe, bo co to za zabawa, kiedy nie każdy w gronie może się bawić? Oczywiście, prywatnie sam śmieję się z żartów, których w sferze bym nie powiedział.

Mam taki sposób wypowiedzi, że faktycznie mogę wydawać się skrajny, a do tego pędzę z wywodami przez za duże skróty myślowe, mój błąd. Lepiej przyswajam wiedzę, niż ja przekazuję, z każdym postem staram się to robić lepiej.


Gadzet24 napisał :
Przeczytałeś jakkolwiek ze zrozumieniem co napisałem? Dlaczego są wymyślone? Bo:
ja napisał :
Nikt nie pochwala, ani nie zachęca do żadnych gwałtów.
Wyjdź na ulicę i zacznij się pytać przechodniów, albo innych spoza grona wzajemnego głaskania się po główce. Bezmózgimi nazwałem ludzi, którzy nie widzą niczego złego w takich rzeczach jak gwałt. No kurde, zwyzywałem tych, których głównie powinniście nie lubić, ale widzę że włączyłeś zerojedynkową postawę "albo jesteś z nami, albo przeciwko nam" i zinterpretowałeś to nie wiadomo jak xD

Dobra, myślałem, że nawiązujesz do osób, które rzekomo nam przekazują poglądy, zamotałem się, wybacz.
Niemniej: tak, molestowania są u nas tolerowane, a gwałty poddawane w wątpliwość, ponieważ większość z nich dzieje się w domach, a nie na imprezach czy ciemnych uliczkach nocą, jak niektórym się wydaje. Ich wyobrażenia to mit, a wychowałem się na wsi i małym mieście, gdzie najlepiej widać (w dużym mieście jak Kraków też to można zobaczyć, ja widzę), że małżeński gwałt jest uznawany za coś niemożliwego.

Gadzet24 napisał :
Ja pierdziele, czemu wy nadajecie wszystkim jakieś dziwne mistyczne znaczenia xD W grze są żarty na temat masturbacji? Trash to same żeńskie postacie? OMNIOMNIOMNMNIOM JAKIE DOBRE TOKSYCZNE WZORCE, CHYBA ZARAZ PÓJDE ZABIJAĆ MASOWO PO DRODZE, A TAK W OGÓLE TO GWAŁTY SĄ FAJNE I SPOKO.
Filmy i książki będą niedługo pisane według wytycznych (a nie czekaj, to już się dzieje XD), bo wymyślenie sobie świata gdzie ludzie są do siebie nie mili, albo jest rasizm, albo gwałt będzie zakazane. No bo rEplIKuJeMy wzORcE.
Kreskówki? Jeżeli oglądasz jakieś dziwaczne animce, to tak, mogą Ci zaszkodzić xD Swoją drogą temat kreskówek zasługuje na osobny wątek, bo tu też dałoby się nieźle rozpisać.

Obszernie nazywamy rzeczy, ponieważ większość z nas to są naukowcy i badacze społeczni, którzy napisali wiele książek m. in. o tym, o czym rozmawiamy. Widzimy bardzo dużo zmiennych i powiedzenie nam, że wyolbrzymiamy, kiedy nie jesteś w stanie wskazać konkretu - a możesz nie potrafić, bo to obszerny temat, w którym, np. ja, siedzę kilka lat - to nie znajdziemy odpowiedniego gruntu do rozmowy. Nie jestem W stanie Ci wszystkiego przytoczyć w tej formie, w jakieś się teraz komunikujemy. Na uspokojenie powiem, że użyłem hiperboli, bo sam lubiłem niektóre dorosłe żarty


Gadzet24 napisał :
No pewnie, bo to są nieprzewidywalne patusy. Dzisiaj żart o gwałcie, jutro libacje i przemoc. Zbanujmy ich i ocenzurujmy, bo nie pasują do naszej zawsze miłej i szczęśliwej społeczności

Egocentryczny? No i zajebiście. Oh nie, obraziłem jakiegoś randoma z internetu, to straszne. Teraz będzie mu źle :<

A może po prostu nie obrażać? To nie jest takie trudne, kiedy myślisz o rozmówcy jak o innym człowieku, a nie np. przeszkodzie. Brzmi pompatycznie, ale to jest proste jak konstrukcja cepa. Jeśli Ci zależy na przekazaniu jakieś informacji i na tym, aby rozmowa przebiegała spokojnie, to to wyjdzie samo. Jeżeli natomiast korci Cię do używania zbędnych ozdobników - jak wulgaryzmy w twoich odpowiedziach - to się nie dziw, że kogoś obraziłeś, no sorry trzeba się w pierś umieć uderzyć. Wspomniane przekleństwa były w ogóle zbędne. Jestem na tyle inteligentny, że jestem stanie odczytać Twój stosunek emocjonalny do tych tematów lub moich odpowiedzi bez tak dosłownego oznajmiania. Serio, to jest rozmowa pisana, masz czas, aby ochłonąć, ja to musze robić cały czas.

I tak, to są patusy zdolne do manipulowania widzami, aby robili krzywdę w ich imieniu. Nagabywanie widzów przez Youtube'era na inną osobę nie jest niczym nowym. Sam Niedźwiedź tak się nakręcił w okazywaniu pogardy do spolszczeń w uniwersum Warcrafta, że p. Dominika R. (kiedy jeszcze pracowała w dziale lokalizacyjnym Blizzarda) miała nienawistny spam na priv od rozwścieczonych widzów. Musieli w kontrze zainterweniować inni, np. Drwal Rębajło, który stosunek do polskich tłumaczeń ma podobny, co Pulchny. daleko szukać nie trzeba

Gadzet24 napisał :
Miałem dwa razy pisać to samo? Wytłumaczyłem to w tym samym poście, tyle że wyżej.

Nie udowodniłeś mi się, że nie żyjemy w kulturze gwałtu, a ja przytoczyłem konkretne jej aspekty. Nie musisz uważać jej za coś złego, ale to o tym dyskutujmy, a nie o tym, że trawa jest albo nie jest zielona.

Gadzet24 napisał :
No nie wiem, może dlatego żeby nie zaczęli wymyślać nowych jeszcze gorszych metod? Myślisz że taka osoba jeżeli nie będzie mogła wpisać /split to odejdzie sobie i nic się nie stanie? Czy zwyzywa Cię na czacie, albo zacznie Ci uprzykrzać granie? Co jest bardziej prawdopodobne? I takie "narzędzia" nie znajdują się w zakładce "only toxic things" tylko to są zwyczajne reakcje postaci w (uwaga) grze RPG. NO ALE USUŃMY WSZYSTKO, PO CO IM DAWAĆ JAKIEKOLWIEK NARZĘDZIA.

Bo osoby, które są toksyczne z reguły nie mają kręgosłupa moralnego, aby się bardziej zaangażować. Jeżeli takowe osoby będą wypisywać ludziom na priv lub na czacie ogólnym, to i tak by to zrobiły, bo już tak niektórzy robią, więc to zmniejszy intensywność zachowań u tych "mniej gorliwych", a to takich jest najwięcej. Duża ich część jest takimi tchórzami, że będą bać się bana.

Gadzet24 napisał :
Nieee, słabi są Ci którzy płaczą po forach i domagają się zmian w grze, bo im oraz pozostałej 0.001% społeczności przeszkadza coś na co większość osób ma wywalone XD

Tutaj takich osób nie ma, skupmy się na nas, bo to my przedstawiamy swoje punkty widzenia i Ty czy ja jesteśmy ich bezpośrednimi przedstawicielami - tu i teraz.


Gadzet24 napisał :
Żadna. Ale wiesz na czym polega problem? Nie da się usunąć takich sytuacji xD One były, są i będą. Najlepszy sposób na to, to ignorowanie ich. Równouprawnienie w trashu, usunięcie interakcji postaci czy cenzura w niczym nie pomoże. A za chwilę będzie tak że... co ja znowu gadam, przecież to już jest. Nie wolno nikogo skrytykować, bo już krzyczy HEJT, NIENAWIŚĆ, RASIZM, FASZYSTA.

"Trash" tu był jednym z elementów podczas rozpoczęcia dyskusji i powiedziałem wszystko, co o tym myślę. Chodziło mi głownie o to, że w naszej kulturze nie akceptujemy zabijania, ale negujemy fakt, że żyjemy w patriarchacie i łatwo nam, mężczyznom, mówić o problemach kobiet i słuszności ich reakcji. Dlatego takie "żeńskie trashe" są bardziej afektywne niż niż "męskie", co już brzmi kuriozalnie. Nie nie chciałbym, aby w grze kobiet nie można było zabijać, to jest po za moim wyobrażeniem, ale hasła na stremach, po zabiciu takiej postaci, nie powinny padać hasła typu "ha, padaj suko". Do męskich postaci częściej mówi się coś á la "gnoju", co może też jest niefajne (ale sam bym tak powiedział bez oporów, tylko w zaciszu domowym), ale neutralne płciowo, jeśli wiesz, co mam na myśli


Gadzet24 napisał :
Z jakiego powodu? Bo potrzebowałem podsumować i zakończyć swoją wypowiedź? Czy po prostu chciałeś mi dopiec? xD
Chcesz wiedzieć czemu uważam że to idzie w złym kierunku? Proszę bardzo

LINK
Określenie greenskin rasistowkie więc zostało usunięte, w grze rpg, gdzie rasizm to główne filary zbudowanego świata

LINK
14 lat temu gość użył brzydkich słów, po 14 latach trzeba usunąć postać nawiązującą do niego
Słowo "babes" usunięte, naprawdę ktoś tego nie uważa za przesadę? Dialogi w questach tak pozmieniane, że tracą swój komediowy sens.
Za chwilę będziemy grać szarymi bezpłciowymi klockami, questy będą bez dialogów, a przeciwników będziemy ogłuszać zamiast zabijać.

Nie i nie wiem, w jaki sposób miałbym Ci dopiec w ten sposób.

Czytam WoWhead na bieżąco, więc doskonale wiem o tych zmianach i myślę o nich: "No spoko, nie musiało do nich dojść, mogły zostać, ale na złe to nie wyjdzie."
Skoro tak złowróżysz przyszłości w Internecie, to znaczy, że nie jest Ci to obojętne. Twoja interpretacja idzie zdecydowanie za daleko. Nie zdziwisz się raczej, jak Ci powiem, że jesteś tym przerażony, jakbyś sam miał być tym - co nawet nie nadejdzie - zagrożonym. Dlatego proszę, zdecyduj się i powiedz: jaki masz stosunek do tej dyskusji. Znacznie łatwiej będzie się nam rozmawiało.
Za co kochasz WoWCenter? <---- Podziel się opinią
Mam szacunek do wszystkich Forumowiczów. Jestem otwarty na surową krytykę, ale bez przesady i przyznaję się do swoich błędów
Wsłuchaj się w Śpiew Mrocznej Pani... Poczujesz zdumiewającą ulgę oraz zrozumiesz swe pragnienia i możliwości...

http://www.nodiatis.com/pub/26.jpg
permalink wysłany:
Danelar napisał :
Obszernie nazywamy rzeczy, ponieważ większość z nas to są naukowcy i badacze społeczni, którzy napisali wiele książek m. in. o tym, o czym rozmawiamy. Widzimy bardzo dużo zmiennych i powiedzenie nam, że wyolbrzymiamy, kiedy nie jesteś w stanie wskazać konkretu - a możesz nie potrafić, bo to obszerny temat, w którym, np. ja, siedzę kilka lat - to nie znajdziemy odpowiedniego gruntu do rozmowy. Nie jestem W stanie Ci wszystkiego przytoczyć w tej formie, w jakieś się teraz komunikujemy. Na uspokojenie powiem, że użyłem hiperboli, bo sam lubiłem niektóre dorosłe żarty

Wyjaśnij mi proszę w takim razie jak WY wielcy myśliciele, badacze społeczni i naukowcy doszliście do takich niesamowitych wniosków jak:

- Dekolt u kobiety na niewyraźnym obrazie w grze online, którego zdecydowana większość graczy nawet nie zauważyła - jest zły a np. roznegliżowane osoby na paradzie równości w miejscu publicznym w biały dzień wśród osób niepełnoletnich to w sumie nic złego?

- Same postaci kobiece na raidzie w grze online w tak zwanym "haremie", o czym zresztą sama nazwa miejsca powszechnie przyjętego w kulturze światowej i nadal praktykowana w niektórych częściach świata wskazuje, że to nic dziwnego. czy hostessy na wyścigach, walkach bokserskich są złe, bo uprzedmiotowienie, bo seksistowskie. Natomiast wszelkiej maści pracownice seksualne, które uprzedmiatawiają i seksualizują swoje ciało, a dostęp do treści jakie wrzucają do Internetu mają wszyscy i swoim postępowaniem wpajają zwłaszcza młodym mężczyzną, że za odpowiednią kwotę i weekend w dubaju kobieta przyjemnie nawet kloca na klatę jest spoko?

- Emotki w grze online są złe, żeby się nikt nie obraził, a wszelakie wyzwiska, 8*, niszczenie zabytków, miejsc sakralnych, profanowanie symboli religijnych czy narodowych nie ma problemu?

- Słowo "zielonoskórzy" złe i usunięte tylko dlatego, że odnosi się do koloru skóry fikcyjnej rasy we fikcyjnym świecie vs ciągłe wpajanie czarnym, że wszyscy biali to rasiści, a kobietą, że wszyscy mężczyźni to patriarchalne świnie?

- Na koniec te wszystkie zmiany w starym i dawno zapomnianym contencie, żeby się niby paru osobą lepiej pracowało, choć przez zdecydowaną większość czasu pracy nie będą mieć z tym styczności o ile w ogóle, a niszczenie kariery człowieka(inna firma, inna gra), którą budował przez kilkanaście lat (i nic nie wskazywało na to, że zasłużył) przez niepoprawny politycznie komentarz, który napisał 14 lat temu jako nastolatek?

Tak to wygląda jakby ktoś wjeżdżał do lasu ciężarówką pełną śmieci w celu pozbycia się ich i zobaczył kogoś, kto wyrzuca papierek po cukierku, a potem go pouczał, że tak się nie robi...

Nie ma to nawet minimalnego znaczenia dla sprawy. Dlatego zajmowanie się tym, gdy gra jest w kiepskiej kondycji i trzeba sporo czekać na nową zawartość jest tylko stratą czasu i zasobów. No chyba, że jest to inicjatywa samych pracowników...


Teraz chciałbym przeprosić za zbyt duże wchodzenie w politykę, niestety tematy społeczne są często(zwłaszcza ostatnio) w perfidny sposób właśnie w polityce wykorzystywane, gdy w tym samym czasie mamy dużo ważniejsze problemy. Mam nadzieje, że temat nie pójdzie w tym kierunku, a wszyscy winni w blizzie dostaną to na co zasłużyli ;p
permalink wysłany:
Z dyskryminacją, jakąkolwiek, trzeba walczyć. Natomiast to jak to często wygląda i forumowicz wyżej wypunktował, może przynieść skutek przeciwny do zamierzonego.

np. ci zielonoskórzy. Mogę polecieć magiem do krain Hordy i palić wszystkie NPCe magiem ognia. Albo tez godzinę tego samego quest givera. Nie nazwę go przy tym zielonoskórym. Dobrze, czy źle? ;)
Already they plot against us.
Seize this moment, Varian.
Dismantle the Horde...

Szukasz dużej, aktywnej gildii? Lej Horde W Morde na Wildhammer to miejsce dla Ciebie. Zapraszamy :)
permalink wysłany:
Kamashiro napisał :
Wyjaśnij mi proszę w takim razie jak WY wielcy myśliciele, badacze społeczni i naukowcy doszliście do takich niesamowitych wniosków[...]
Nie jesteśmy wielcy, tylko skrótowo opisuję poglądy, które są efektem lat badań i obserwacji. Chociaż nakazy w stronę Activision Blizzard są momentami przesadzone, bo ten świat fikcyjny ma swoje założenie, jednak w prawdziwym świecie doszło do poważnych krzywd, więc z drugiej strony dobrze, że spuszczają z tonu - pisałem o tym na początku.

Kamashiro napisał :
- Dekolt u kobiety na niewyraźnym obrazie w grze online, którego zdecydowana większość graczy nawet nie zauważyła - jest zły a np. roznegliżowane osoby na paradzie równości w miejscu publicznym w biały dzień wśród osób niepełnoletnich to w sumie nic złego?

A gdzie ja powiedziałem, że popieram negliże na pokaz? Oczywiście, wszystko zależy od kontekstu danego wystąpienia, ale "nasza strona" nie jest jakąś jednolitą i jednogłośną masą. Mamy wiele poglądów na różny temat. Przykładowo, są wśród nas osoby, które uważają, że cis-mężczyźni nie mogą być feministami, co jest nieprawdą.

Kamashiro napisał :
- Same postaci kobiece na raidzie w grze online w tak zwanym "haremie", o czym zresztą sama nazwa miejsca powszechnie przyjętego w kulturze światowej i nadal praktykowana w niektórych częściach świata wskazuje, że to nic dziwnego. czy hostessy na wyścigach, walkach bokserskich są złe, bo uprzedmiotowienie, bo seksistowskie. Natomiast wszelkiej maści pracownice seksualne, które uprzedmiatawiają i seksualizują swoje ciało, a dostęp do treści jakie wrzucają do Internetu mają wszyscy i swoim postępowaniem wpajają zwłaszcza młodym mężczyzną, że za odpowiednią kwotę i weekend w dubaju kobieta przyjemnie nawet kloca na klatę jest spoko?

Usługa seksualna nie jest sama w sobie uprzedmiotowieniem. Kobieta sama decyduje o swoim ciele i czy chce nim zarabiać. Uprzedmiotowienie - jak nazwa wskazuje - to traktowanie kobiet (lub mężczyzn) jako przedmiot, obiekt, który powstał dla naszej przyjemności. W systemie patriarchalnym łatwo dostrzegam, że tak się definiuje rolę kobiet, ale to jeden z jej aspektów, jest ich więcej i one mają się dobrze w dzisiejszych czasach, dlatego dalej żyjemy w patriarchacie - to tak na marginesie.
Co do miejsca w grze... To ze świadomością, że ich pomysłodawcami i realizatorami byli goście, którzy upokarzali wokół siebie kobiety od dawna, nie uwierzę, że to jest tylko taki koncept, a naniesienie chorych fantazji twórców. Może się mylę, ale błagam...

Kamashiro napisał :
- Emotki w grze online są złe, żeby się nikt nie obraził, a wszelakie wyzwiska, 8*, niszczenie zabytków, miejsc sakralnych, profanowanie symboli religijnych czy narodowych nie ma problemu?

W sensie, to niektórzy gracze zaczęli tych emotek od niedawna nadużywać w wyniku zorganizowanych akcji (np. jutuberzy, którzy zachęcali do takiego spamu), że się nie dziwię trochę. Same emotki były spoko, ale Blizzard to najwidoczniej źle wprowadził i teraz muszą się z tego wycofać. Może to wprowadzą w lepszej formie.

Kamashiro napisał :
- Słowo "zielonoskórzy" złe i usunięte tylko dlatego, że odnosi się do koloru skóry fikcyjnej rasy we fikcyjnym świecie vs ciągłe wpajanie czarnym, że wszyscy biali to rasiści, a kobietą, że wszyscy mężczyźni to patriarchalne świnie?

Nie, patriarchat w takim samym stopniu krzywdzi i kobiety i mężczyzn, nieważne jakiego odcienia skóry.
Z tymi kolorami skóry też uważam, że to przesadzone, jednak jestem w stanie sobie wyobrazić logikę tego działania i ją wyjaśniłem. Fajnie, jakby to zostało, jednak osoby z Blizza na najwyższych stanowiskach stosowali dyskryminację wobec mniejszości etnicznych i narodowych wśród pracowników firmy... i wracamy do punktu wyjścia. Z dodaniem mężczyzn w haremach jakoś im się udało wyjść. Jestem zły, że Afrasiabi czy McCree to są takie dupki, które się dopuszczały przemocy, że w grze to nie może być niezauważone. Mam nadzieję, że te rzeczy powrócą, ale w innej formie, po prostu.

Kamashiro napisał :
- Na koniec te wszystkie zmiany w starym i dawno zapomnianym contencie, żeby się niby paru osobą lepiej pracowało, choć przez zdecydowaną większość czasu pracy nie będą mieć z tym styczności o ile w ogóle, a niszczenie kariery człowieka(inna firma, inna gra), którą budował przez kilkanaście lat (i nic nie wskazywało na to, że zasłużył) przez niepoprawny politycznie komentarz, który napisał 14 lat temu jako nastolatek?

Nie wiem, o jakim nastolatku mówisz, więc się do tego nie odniosę. W zasadzie, to ma to zagadnienie odpowiedziałem w poprzednim. Nie wiemy natomiast, jak wygląda praca innych w firmie, czy nie widzą tego często, ale wywalenie typów z firmy i gry, jest także symbolicznym - i dobrze działającym na psychę - zabiegiem.

Kamashiro napisał :
Tak to wygląda jakby ktoś wjeżdżał do lasu ciężarówką pełną śmieci w celu pozbycia się ich i zobaczył kogoś, kto wyrzuca papierek po cukierku, a potem go pouczał, że tak się nie robi...

Mało masz do czynienia z działalnością organizacji, wokół których się obracam, bo robimy dużo, a nagłaśniane są jakieś skrajne przypadki, a większość z nich i tak jest wyolbrzymiona i przekręcona. Nie wiem, na co konretnie się powołujesz, więc nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej.

Kamashiro napisał :
Nie ma to nawet minimalnego znaczenia dla sprawy. Dlatego zajmowanie się tym, gdy gra jest w kiepskiej kondycji i trzeba sporo czekać na nową zawartość jest tylko stratą czasu i zasobów. No chyba, że jest to inicjatywa samych pracowników...

Z tego, co wiem, do jedna z organizacji pozywających Niebieskich to nakazała, ale pracownicy chętnie się angażują i sami wyłapują to i owo. Zresztą, nad tym pracują pewnie jedna lub dwie osoby, to nie jest zajęcie specjalnie czasochłonne na tle innych zmian i usprawnień gry, które uważasz, że robią w zamian.


Kamashiro napisał :
Teraz chciałbym przeprosić za zbyt duże wchodzenie w politykę, niestety tematy społeczne są często(zwłaszcza ostatnio) w perfidny sposób właśnie w polityce wykorzystywane, gdy w tym samym czasie mamy dużo ważniejsze problemy. Mam nadzieje, że temat nie pójdzie w tym kierunku, a wszyscy winni w blizzie dostaną to na co zasłużyli ;p

I ja tak uważam Aczkolwiek, nie zamierzamy przykrywać jednych problemów innych... Jednak one też muszą zostać rozwiązane, bo również dzieją się tu i teraz, a przez obecny kryzys pandemiczny będzie gorzej, jak ze wszystkim.
A co media chcą rozdmuchać, to już ich sprawa


liq napisał :
Z dyskryminacją, jakąkolwiek, trzeba walczyć. Natomiast to jak to często wygląda i forumowicz wyżej wypunktował, może przynieść skutek przeciwny do zamierzonego.

np. ci zielonoskórzy. Mogę polecieć magiem do krain Hordy i palić wszystkie NPCe magiem ognia. Albo tez godzinę tego samego quest givera. Nie nazwę go przy tym zielonoskórym. Dobrze, czy źle? ;)

No, oba są "tak samo złe", tylko, że rasizm ma odzwierciedlenie w rzeczywistości na dużą skale i jest akceptowany społecznie (np. poprzez tłumaczenie, że są częścią czarnego humoru), ale masowe mordy są już obiektywnie złe.
Ja to tak widzę, może nie mam racji, ale dopuszczam myśl, że "greenskin" powinien zostać tak czy tak.
Za co kochasz WoWCenter? <---- Podziel się opinią
Mam szacunek do wszystkich Forumowiczów. Jestem otwarty na surową krytykę, ale bez przesady i przyznaję się do swoich błędów
Wsłuchaj się w Śpiew Mrocznej Pani... Poczujesz zdumiewającą ulgę oraz zrozumiesz swe pragnienia i możliwości...

http://www.nodiatis.com/pub/26.jpg