WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Kakej

Idź do strony: 1, 2, 3
Siema,
Wróciłem do WoW'a po przerwie i nadrabiam zaległości w legionie by przygotować się na BfA. Mam pytania co do questu u Magniego by wymaksować artefakt:
1) Czy po queście zdobędę maksymalny poziom na każdym artefakcie? Czy tylko na tym, który akurat miałem podczas wykonywania questa?
2) Jak zacząć tego questa? Muszę mieć chaptery na Silithus zrobione 5/5? W newsie pisze o jakieś poprzednie zadania z Magnim, o jakie dokładnie chodzi i gdzie mogę zacząć?

Pozdrawiam
Kajtek
Quass napisał :
1) Zakładam, że wszystkie, ale nie sprawdzałem.

2) Musisz ukończyć serię zadań, która zaczyna się od Summons to Orgrimmar/Stormwind. Ponoć trzeba potem wybrać się do Dalaranu i przelogować postać, żeby pojawił się nowy quest.

Czyli to jest ten quest, który zaczyna się od cinematicku, gdy przemawia Anduin?
permalink „Addon PVP mage” wysłany:
Cześć
Jestem mega amatorem jeżeli chodzi o mechaniki gry itp.
Poszukuję addonu do PVP - w czym problem. Otóż ciężko mi rozróżnić kto jest kto, często klikam na sojusznika w celu jego zabicia na BG. I nie widzę też pasków życia przeciwników.
Chciałbym żeby było przejrzyściej :)

Będę wdzięczny za pomoc :)
Jutro się dowiemy kto spalił drzewko, kogo obstawiacie? Mi się wydaję, że to Tyrande podłożyła ogień, żeby horda nie mogła wykorzystać miejsca do swojej bazy.
TuOdelschwanck napisał :
I jak tam Alliance?
3:0 Dla hordy, kolejna stolica spalona.
Poza tym robicie jakieś gówno questy bez fabuły, kiedy my poznajemy i bawimy sie z Loa śmierci i innymi zwierzaczkami. Kekkekeeke
Hard to be allajens 2k18.

Która stolica poszła teraz?
Dew389 napisał :

Oby nie, bardzo lubię Genn'a.
Ale podoba mi się wątek, że to Uther wskrzesił Vol'jina, choć też mi trochę nie pasuję by paladyn srebrnej dłoni wskrzeszał trolla :)
Jeszcze jedno mnie ciekawi. To, że Kel'Thuzad wpłynął na decyzję Vol'jina w sprawię Sylvany. Czyżby miał taką moc, że mógłby równać się z Loa?
Witajcie forumowicze,
Jestem właśnie po lekturze Narodziny Hordy autorstwa Pani Golden. Mam mieszane uczucia co do wątku, który był na tym forum często poruszany jeżeli chodzi o dobrą i złą frakcję. Wielu ludzi nie zgadzało się, że Horda to zła frakcja, tłumaczyli, że orkowie są honorowi itp.
Ja po przeczytaniu tej lektury stwierdzam zdecydowanie, że orkowie są źli. Że są, bezmyślni, (1) okrutni (2), niehonorowi (3), łatwo nimi manipulować (4), oraz nie mają szacunku nawet do tradycji (5).

Wszystkie punktu zaczynają się od "moim zdaniem":
1. Zaatakowali neutralną rasę, ponieważ główny lider szamanów stwierdził, że taka jest wola przodków. Dlaczego, żaden inny wódz nie wysłał swojego szamana do kręgu, żeby się upewnić? Nikt nie pomyślał, że może Ner'zhul się myli?
2. Są okrutni ze względu na sposób mordowania dranei. Nie brali jeńców zabijali kobiety i dzieci, czerpali przyjemność z bezczeszczenia zwłok, a po pewnym czasie nawet przestali chować swoich poległych.
3. Jak w punkcie 2, jaki honor jest w tych działaniach? Rozumiem manipulację demonów, ale nie była to tępa rasa jak ogry. Więc to, że Guldan aprobuję takie działania to nie powinno mieć wpływu na szarego "kowalskiego" wśród orków.
4. Manipulacja - rzecz wiadoma. Wierzyli we wszystko co mówi Guldan z Czarnorękim, poszli na wojne tylko dlatego, że Ner'zhul tak powiedział. Sprzymierzyli się z ogrami z którymi mieli kose od wieków, by zabijać tych, którzy nigdy niczym im się nie narazili. O wypiciu krwi demona nawet nie muszę wspominać.
5. Brak szacunku do tradycji - niby honorowi orkowie, niby z setkami lat tradycji, a w taki łatwy sposób łyknęli zakaz zbliżania się do góry Oshu'gun, by podyskutować z przodkami (którzy uwaga - zlecili wojne z dranei). Jeszcze wejścia do góry pilnowały demony i jakoś nikt nie pomyślał, że może być coś nie tak.

Oczywiście był Durotan, mądry i honorowy wódz Mroźnych Wilków, ale nie można patrzeć na rasę poprzez pryzmat jednego wodza. Z mojej perspektywy dobrze robił, będąc biernym na te działa, bo w ten sposób ocalił swój klan. Ale twierdzić, że orkowi byli dobrzy, ponieważ on był to jak stwierdzenie, że naziści byli dobrzy, ponieważ jakiś tam jeden z generałów był smutny jak wydawał rozkaz mordowania niewinnych (sorki za porównanie, ale wydaję mi się trafne).

Uważam także, że Blizzard dał trochę ciała, bo spokojnie mógł taką hordę wykreować jeżeli wodzem byłby cały czas Thrall, ale i to powinno zostać wykreowane z czasem systematycznie. Zobaczmy na orków, gdy władzę przejął Garrosh. Głównie sprzeciwił się jego okrucieństwom troll, a nie orkowie. Orkowie znowu nie mieli problemów z niehonorową walką i mordowaniem niewinnych.

Dlatego uważam, że orkowie są po prostu źli z natury, są jednostki honorowe (Sarufang, Thrall), ale patrząc na nich jako rasę, na ogół no to jest to bezmyślna i okrutna Horda, która czerpie przyjemność z mordowania i okrucieństw wynikających z wojen.

Zapraszam do dyskusji w tym temacie.
heolaerialis napisał :
"Moim zdaniem" jako że światy fantasy w mniejszym lub większym stopniu są odzwierciedleniem naszej rzeczywistości porównałbym orków do Niemców. Jako że orkowie i oni padli ofiarą propagandy. I to takiej zakrojonej na olbrzymią skalę. Draenor w wyniku działalności Rady Cienia i obecności sił/mocy demonicznej zaczął umierać - podobnie z sytuacją gospodarczą w Niemczech po IWŚ, pojawiają się "odrodziciele" narodu, wskazują wspólnego wroga, łączą się w wspólny kolektyw i razem jako naród pokonują go. Może to wydawać się mocnym porównaniem ale coś w tym jest.

(1) Nerzhul był największym/najbardziej szanowanym szamanem - autorytetem, więc jak coś powiedział to większość przyjmowała to w ciemno. O ile pamiętam to nie było gdzieś, że inni szamani "potwierdzali" jego wersję?
(2 i 3) Efekt manipulacji i propagandy - skąd my znamy z historii takie zachowania

Jak się tak przyglądam, to faktycznie widzę więcej porównań orkowie-niemcy. Jakiś wstyd za przeszłe czyny, próbę zapomnienia a jednocześnie ciche "wyznawanie" starych ideałów.

Wszystko ok. ale Rada Cienia i demoniczne siły pojawiły się już po pierwszych rzeziach dranei.
W książce nie ma, że inni szamani potwierdzali jego wersję.
Ludek napisał :
Wszystko ok. ale Rada Cienia i demoniczne siły pojawiły się już po pierwszych rzeziach dranei.
W książce nie ma, że inni szamani potwierdzali jego wersję.
To standardowa rzecz w historii Warcrafta, że autorytet jednej osoby sprowadza burdel i komedię pomyłek przez złe założenie.
Patrz ostatnio w Legionie gdzie Przymierze obraziło się na Hordę za Broken Isles bo Doggo zinterpretował logiczny, taktyczny odwrót jako zdradę i próbę wybicia przeciwnej frakcji.

Szkoda, że uniwersum ma tyle niedociągnięć. Choć nadal je uwielbiam :)
liq napisał :
Kul Tiranie i Zandalari dołączyli do Przymierza/Hordy. Rastakhan nie żyje. Mekk (ten od gnomów) jest zamrożony. Nagi zaczynają atakować. Bain siedzi w więzieniu (Syvlka go tam wrzuciła).

Dlaczego Mekk jest zamrożony? I Nagi kogo i po co atakują?
permalink „Illidan po legionie?” wysłany:
Dla mnie powróci za dwa, trzy dodatki, gdy zaczniemy walczyć z voidem na całego. Okaże się, że z Sargerasem dużo ich łączy, dogadają się, połączą siły i wpadną w najmniej oczekiwanym momencie uratować bohaterów Azeroth.
permalink „Illidan po legionie?” wysłany:
liq napisał :
Skąd ta pewność, że będziemy walczyć Voidem? Mamy jako grywalne postacie które korzystają z void. Nazywają się void elfy. W kampanii Alleria jest głownie AFK, ale Umbric robi różne rzeczy za pomocą void...no dobra głównie portale, ale korzysta z void i nic mu nie jest. Void nie musi być naszym wrogiem. N'zoth też nie. Wiecie co mówi 2 boss w tym rajdzie co wyjdzie za 2 tyg?
Spoiler (pokażukryj)
Jak go zabijamy to w stronę N'zotha rzuca, że zdaliśmy test...

Od początku WoW'a mamy grywalne postacie które korzystają z Felu, a jakoś z Legion walczyliśmy i poświęcony tej walce był cały dodatek. Nie uważam tego za pewniak, zwłaszcza po ostatnich wyczynach światłości (gdy okazało się, że nie jest taka wspaniała). Ale myślę, że z Void Lordami będziemy się tłuc.
permalink „Illidan po legionie?” wysłany:
liq napisał :
Tak, głównie takie. Chociaż tylko Pyromancera oglądam. Na resztę nei mam czasu, albo mnie czymś denerwują. I tak potem okazuje się, że lore jest głębokie jedynie na YT. A w grze wszystko proste jak budowa cepa. Tak było z drzewkiem. Oglądałem filmiki bardziej lub mniej przekonujące z różnymi NPCami od Anduina przez Malfurioan, Jaine po Wrathaliona. Ok, może nie było takiej teorii, że Anduin kazał podpalić. W każdym razie wiem jak się skończyło.

Zgadzam się w 100%. Przy drzewku też mega się rozczarowałem. Tyle teorii tyle wskazówek tyle wszystkiego, a tu proszę - Sylvka spaliła katapultami.
liq napisał :
E jakoś wątpię. Pamiętam jak było z drzewkiem. Co taki Nzoth może nam mówić? Nie jestem taki zły, ci tytani są gorsi? Być może też są źli, ale w tej chwili to on jest problemem nie oni. Z kolei zakończenie wojny A vs. H pewnie tymczasowe - temat wróci za 2 dodatki ;)

Myślę podobnie, zwłaszcza po akcji z drzewkiem :)
Idź do strony: 1, 2, 3