WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Nozdormu i Teldrassil

permalink wysłany:
Postanowiłem poruszyć kolejny temat historii Warcrafta, a do którego rozwikłania nie jestem w stanie dojść.

Mianowicie Aspekt czasu - Nozdormu nie pobłogosławił nowego drzewa wzniesionego przez Nocne Elfy - Teldrassilu. Zastanawia mnie dlaczego tego nie uczynił, może obawiał się, że Płonący Legion znów wyczuje magię w Azeroth i przybędzie go zniszczyć?

Nie wydaje mi się. Płonący Legion ma otwarte bramy z Outlandu dlatego w każdej chwili może wkroczyć do Azeroth, poza tym nie jest już tak silny jak kiedyś. Zapraszam do dyskusji.
Throm'ka!
For The Horde!
permalink wysłany:
Może po prostu nie chciał wyróżniać Nocnych Elfów ? ...

A zresztą, możliwe że "coś" zawładnęło Nozdormu, przecież zniknął... Według mnie został on przywódcą Infinite Dragonflight. ( pisałym o tym w temacie "Cataclysm")


Pozdrawiam~
http://i.imgur.com/CEDw2av.pnglast.fm
permalink wysłany:
A ja mam pytanie.
Jak mozna wytlumaczyc ze Naxxramassie przeniosl do Northendow?
http://www.wowcenter.pl/Images/User/Avatars/4639.jpg
permalink wysłany:
To, że mógł się przenieść wynika z faktu, że to nekropolia - może latać i lewitować nad ziemią. Jeśli chodzi o fabułę powrotu Naxxramas jako rajdu w WotLK, zostało to całkiem logicznie wytłumaczone w serii questów poprzedzających Wrathgate Event w Dragonblight, przynajmniej od strony Przymierza. Pod koniec długiego i bardzo ciekawego ciągu zadań musimy pokonać lisza Thel’zan'a, który rezyduje w katakumbach pod Wintergarde Keep i wspomaga nieustanny atak Plagi na tę bazę Przymierza. W naszym szturmie na lisza pomaga nam sam Bolvar Fordragon. Wtedy, podczas oskryptowanej scenki Bolvar w rozmowie z liszem mówi do niego po imieniu: Inigo Montoy.

Na jaw wychodzi wtedy, że to właśnie Ojciec Inigo Montoy, rzekomy członek Brotherhood of the Light doprowadził do powrotu Naxxramas i Kel'Thuzada. Dlaczego? Cofnijmy się w czasie o kilka lat, patch 1.11 - wprowadzenie Naxxa lvl 60. Wówczas po zabiciu Kel'Thuzada to właśnie temu NPCowi oddawało się urnę głównego bossa. Okazało się więc, że Ojciec Montoy był agentem Plagi i dostarczył Arthasowi prochy Kel'Thuzada, który został wskrzeszony. Sam Montoy otrzymał dar nieśmiertelności w postaci zamiany w lisza - Thel'zan'a.
permalink wysłany:
Dziekuje bardzo za jasne wytlumaczenie :)
http://www.wowcenter.pl/Images/User/Avatars/4639.jpg
permalink wysłany:
Jeżeli chodzi o błogosławienie drzew to Nozdormu się to znudiło po rozpadnięciu się 2 drzewa świata ;P a na poważnie, to jak wiadomo zaginął on gdzieś w odmętach czasu, i nikt nie wie gdzie on się znajduje. Przywódca Infinity Dragonflight? ciekawa hipoteza, możesz napisać o tym coś więcej?
..:: Odi Profanum Vulgus ::..
Kto się ukrywał szczuty i tropiony
Nigdy nie będzie umiał stanąć prosto
WoW status - temporary available
permalink wysłany:
Re Vansar:

Erisdar napisał :
Nozdormu - założyciel Caverns of Time oraz Bronze Dragonflight, o ile pamiętam, po wojnie starożytnych zniknął ze swojej siedziby w Jaskiniach Czasu i nikt go nie widział aż do pojawienia się WotLK.
W instancjach Caverns of Time możemy znaleźć wysłanników Infinite Dragonflight...
( występują w każdej instancji CoT, za wyjątkiem Bitwy o Górę Hyjal.)

Po wyjściu dodatku WotLK, w Dragonblight, gdzie znajduje się siedziba Alexstraszy ( Aspektu Życia ) otrzymujemy misję aby zbadać Bronze Dragonshrine, gdzie Chromie każe nam zdemaskować prawdziwego przywódcę Infinite Dragonflight. Nagle pod koniec misji, w miejscu gdzie walczyly Bronze Dragonflight Drake i Infinite Dragonflight drake, pojawia się Nozdormu... Chromie mówi coś w stylu " To nie możliwe.. blabla".

Kolejnym dowodem jest to iż Nozdormu dowodzi Infinit'ami jest to iż w Trylogii " Wojna Starożytnych" Richard'a Knaak'a, rozmawiając z Korialstrasz'em ( Korialstrasz to smocze imię, jako mag znany jest jako Krasus) wymawia kwestię w stylu: " Przepraszam Cię za czyny które dokonam w przyszłości". Nie pamiętam jak to dokładnie było, postaram się pożyczyć od kolegi książkę i odszukac ten cytat.

Neltharion, alias Deathwing - ojciec Onyxii. Początkowo był jednym z Smoczych Aspektów, a także przywódcą Black Dragonflight. Podczas Wojny Starożytnych jego umysł został spaczony przez Starych Bogów, po czym przybrał imię Deathwing, oraz skradł część mocy pozostałych smoczych aspektów i zamknął je w Duszy Demona.

Przez wiele lat, Deathwing ukrywał się pod postacią Lord'a Daval Prestor w Stormwind, gdzie starał się przyczynić do zagłady Przymierza. Jednakże (i tutaj znów odsyłam do książki) w Dniu Smoka zostaje on zdemaskowany przez Krasus'a (wspomnianego wcześniej)...
Po ucieczce z Stormwind, dochodzi do walki z pozostałymi Smoczymi Aspektami, podczas której jego Dusza Demona ulega zniszczeniu.

Po zniszczeniu Duszy Demona, która była źródłem największej mocy Deathing'a ukrył się on (prawdopodobnie) w Grim Batol'u, gdzie pracuje nad stworzeniem najpotężniejszej rasy smoków: Twilight Dragonflight.


Grim Batol - znajduje się, tak jak to trafnie określił Armir we wschodniej części Wetland's. Jednakże smoki, o których mówisz są tylko strażnikami strzegącymi wejścia.

Sam Grim Batol jest twierdzą położoną w masywie górskim.

W okresie Pierwszej Wielkiej Wojny, walczyły tam ze sobą siły przymierza ( Grim Batol uległ wtedy dużym zniszczeniom)
Podczas Drugiej Wojny, Grim Batol stanowił główną siedzibę Orków. Przetrzymywali tam oni Alexstraszę ( Aspekt Życia, Przywódczynię Red Dragonflight) aby tworzyła ona dla nich niezliczone hordy ( ) Smoków, które Orkowie wykorzystywali do tworzenia Smoczych Jeźdzców.
Jednakże Rhonin - dzielny, młody mag z Kirin Tor'u dowiedziawszy się gdzie przetrzymywana jest Królowa Smoków, postanowił ją uwolnić. Alexstrasza po oswobodzeniu jej z rąk Rhonin'a, zemściła się na całym klanie Orków, ktorzy ją więźili. Nikt nie przeżył.

Grim Batol, domniemanie stał pusty, do czasu ucieczki Deathwing'a z Stormwind. Tam właśnie znalazł schronienie po poniesionej porażce z rąk pozostałych Aspektów. I jak myślę, właśnie dlatego wejścia do twierdzy pilnują Red Dragonflight - sługusy Alexstraszy. Alexstrasza boi się aby Deathwing, jej dawny kompan, znów nie zaatakował.

Domysły w 80% pokrywają się z nowym dodatkiem =D
http://i.imgur.com/CEDw2av.pnglast.fm
permalink wysłany:
Erisdar napisał :

Nagle pod koniec misji, w miejscu gdzie walczyly Bronze Dragonflight Drake i Infinite Dragonflight drake, pojawia się Nozdormu... Chromie mówi coś w stylu " To nie możliwe.. blabla".

Kolejnym dowodem jest to iż Nozdormu dowodzi Infinit'ami jest to iż w Trylogii " Wojna Starożytnych" Richard'a Knaak'a, rozmawiając z Korialstrasz'em ( Korialstrasz to smocze imię, jako mag znany jest jako Krasus) wymawia kwestię w stylu: " Przepraszam Cię za czyny które dokonam w przyszłości". Nie pamiętam jak to dokładnie było, postaram się pożyczyć od kolegi książkę i odszukac ten cytat.


Troszkę pokręciłeś fakty.

Chromie cieszy się, że udało ci się odnaleźć Nozdormu i, że ma się cały i zdrów. Mówi że nie udało nam się odkryć kto za tym wszystkim stoi, ale udało nam się za to sprowadzić Nozdormu spowrotem.

W "Wojnie Starożytnych" Nozdormu mówi raczej (nie będzie to cytat) coś w rodzaju: " Wiem o rzeczach które się wydarzyły i które będą miały miejsce, nie mam na nie żadnego wpływu... bla bla bla... jest to dla mnie błogosławieństwem i przekleństwem, gdyż znam swą przyszłość i wiem kiedy odejdę z tego świata." Pewnie o ten fragment ci chodziło... całkiem możliwe, że gdzieś w przyszłości Nozdormu zostanie przywódcą infinitów, i nie ma na to żadnego wpływu. wie o tym i jest to dla niego tym boleśniejsze. Dlatego pewnie użył słowa "klątwa".
..:: Odi Profanum Vulgus ::..
Kto się ukrywał szczuty i tropiony
Nigdy nie będzie umiał stanąć prosto
WoW status - temporary available