WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Warcraft 3: Reforged

permalink wysłany:
Ocena 0.6 na Metacritic. Zasłużenie.

Bli$$ard wykonał wypuszczeniem niedokończonego chłamu najbardziej bezczelny skok na kasę jaki pamiętam. Ten remaster jest robiony na takim odp!€*dolu, że aż mi się słabo robi.

Stare, toporne menu.
Reskin przerywników filmowych w grze, zamiast rearanżacji zapowiadanej w 2018 r.
Podbicie rozdzielczości cinematików zamiast pełnego HD remastera.
Brak klanów i prófilów.
Wszystko musi być online.
Wszystkie nowe zedytowane mapy (czyli coś typu Dota, Tower Defense, etc.) przechodzą na własność Bli$$arda. Go creativity!
Większość komend (/ignore etc.), o ile nie wszystkie, nie działa.
Wiele tekstów jednostek, które nie były poprawne politycznie, wy*€*@ne.
Polski re-dubbing jest znacznie gorszy od poprzedniego.
Animacje dostosowane tylko do 30 fps.
Ponoć posiadacze sprzęty AMD mają problemy z odpaleniem gry.
Walka Arthasa z Illidanem wygląda jakby była robiona przez budżetowe studio SFM, a nie firmę wypuszczającą tytuły AAA.
Pełno, ale to tak PEŁNO bugów, że to aż wstyd takie coś wypuszczać. Albo QA się nie popisało, albo Bli$$ wolał przyoszczędzić.

No i wisienka na torcie:

Instalacja wersji Reforged wypi€**@la całkowicie klasycznego Wara 3.

Sory, ale taki skok na kasę takim wadliwym i niedokończonym produktem Activision Blizzard wbił sobie gwóźdź do trumny mojego zaufania. Nie zamierzam kupować nowego dodatku do WoWa. Nie zamierzam nawet śledzić Diablo 4. Niech się udławią własną niekompetencją.

Spoczywaj w pokoju, stary Blizzardzie.
http://i.imgur.com/P2jelhS.png
  Zyzolec
permalink wysłany:
Ja bym to bardziej nazwał partactwem niż skokiem na kasę idealnym przykładem jest ta misja którą pokazali podczas pierwszej prezentacji i dali ją w finalnej wersji tylko dlatego żeby stworzyć iluzję, że jakieś zmiany zostały wprowadzone ale nikt z tych partaczy nie zauważył, że ta misja to jakieś nieporozumienie choćby dlatego, że wygląda gorzej niż podczas tej prezentacji z 2018 roku, tylko się ośmieszyli nawet tam deszczu nie ma tak jak w oryginalne, a niebo jest błękitne tak jak napisałem na poprzedniej stronie kompletnie zabili klimat.Mnie Najbardziej bolą te minusy które wymienił Azqa czyli:

Wszystko musi być online.
Wiele tekstów jednostek, które nie były poprawne politycznie, wy*€*@ne.
Polski re-dubbing jest znacznie gorszy od poprzedniego.
nstalacja wersji Reforged wypi€**@la całkowicie klasycznego Wara 3.

Ale tam takie minusy jak Podbicie rozdzielczości cinematików zamiast pełnego HD remastera. to już czepianie się na siłę, to akurat im dobrze wyszło i nie widzę w tym nic negatywne ponieważ te stare cinematki są bardzo dobre.

permalink wysłany:
Dochodzę do paru wniosków czytając ten temat
- zastanowić się trochę dłużej przy kupnie gry, jak Ludek. Mam czas? Mam. Kasę? Mam. Kupiłem preorder? Tak. Gram? Nie.
- dobrze zrobiłem za to kupując jedynie podstawową wersję Shadowlands, które może być co najwyżej średnią grą jeśli Blizzard będzie dalej robił tak jak opisaliście

A o jakie poprawnie politycznie teksty wam chodzi? Za bardzo nie pamiętam dialogów z War3 więc jakby ktoś zrobił jakieś szybkie porównanie :>

Dobrze, że w razie czego mam Warcraft 3 na płycie.
Already they plot against us.
Seize this moment, Varian.
Dismantle the Horde...

Szukasz dużej, aktywnej gildii? Lej Horde W Morde na Wildhammer to miejsce dla Ciebie. Zapraszamy :)
permalink wysłany:
liq napisał :
A o jakie poprawnie politycznie teksty wam chodzi? Za bardzo nie pamiętam dialogów z War3 więc jakby ktoś zrobił jakieś szybkie porównanie :>

Chodziło o słowa typu "dupa" u Kanonierów, "odbyt" u Kapłana itp...

Przykro mi się to czyta, co się tu stało, ale nie kupiłem z braku czasu (i kasy), więc nie narzekam. Liczyłem, że Reforged będzie swego rodzaju retconem, aby historie i rozłożenia miejsc się zgadzały
Za co kochasz WoWCenter? <---- Podziel się opinią
Mam szacunek do wszystkich Forumowiczów. Jestem otwarty na surową krytykę, ale bez przesady i przyznaję się do swoich błędów
Wsłuchaj się w Śpiew Mrocznej Pani... Poczujesz zdumiewającą ulgę oraz zrozumiesz swe pragnienia i możliwości...

http://www.nodiatis.com/pub/26.jpg
permalink wysłany:
Wydaję mi się, że niektórzy to już zbyt emocjonalnie podchodzą do tego i drą się jakby grę skleili na szybko w tydzień, wszelkie modele zrobili na odwal się, a obrazki i grafiki zrobili na kartce w kratkę.

Przechodzę sobie na spokojnie kampanie i nie mam żadnych problemów technicznych, gra mi działa płynnie. Ogólnie jestem zadowolony, bo nawet cieszy mnie taki detal jak ruszająca się szczęka jednostki z mapy (nie z portretu) kiedy coś mówi. No i w prologu są misje, których nie pamiętam ze starego WC3.

Można zarzucić tylko to, że nie potrzebnie obiecywali niektóre rzeczy i faktycznie bezczelnie się z nich wycofali, lecz to nie znaczy, że grę można zrównywać do poziomu "Maluch Racera" czy "Fallout76", bo to nie prawda i zbyt krzywdzące.
LINK
permalink wysłany:
Ocena 0.6 na Metacritic. Zasłużenie.
Nope, ocena 0.6 jest niezasłużona i tylko pokazuje dwie rzeczy
a) że ludzie są głupi
b) że agregaty ocenowe powinny zostać usunięte z internetu.

Czy bronię tym stwierdzeniem Blizzarda? Otóż nie, już tłumacze.
Ostatnie lata pokazały, że agregaty ocen działają tylko przy grach niekontrowersyjnych, grach względnie słabych, lub względnie dobrych.

Duże średniaki lub gry kontrowersyjne zawsze będą miały nieadekwatną do swojego faktycznego poziomu średnią ocen - bo albo "krytycy" muszą lizać tyłek wydawcy dla dobrej współpracy, albo "poważni gracze" dostają tantrum jak dziecko, i zaczyna się review bombing.

Nikt logicznie myślący nie przejmie się reviewbombingiem gdy dysproporcja między graczami a krytykami wynosi 0.6 do 6.X (analogicznie jakby było to 6.X do 9.X).

Bardziej tu poszanuje jedną osobę, która faktycznie rozważy co mu się faktycznie podoba lub nie i da jakąś miarodajną opinię (imo Reforged to mimo niedociągnięć ciągle poziom 6/10 - kup na promocji jak już bugi naprawią, zagraj, zapomnij) niż tysiąc zerówek "O matko Blizzard najgorszy, zniszczyli klasyk mojego dzieciństwa lolololo, najgorsza gra ever", którymi potem ludzie się podniecają że "fani wyrazili swoją opinię" - no chyba nie bardzo XD

Oczywiście nie zapominajmy, że na tych wszystkich agregatach można dać ocenę nawet nie posiadając gry, takoż przy reviewbombingu gro z ocen to po prostu ludzie idący za ciosem / for the lulz.

Imo najlepszy system recenzencki (choć ciągle z pewnymi niedociągnięciami) ma Steam, gdzie nie dość że mamy wartość zero-jedynkową oceny, to by napisać reckę trzeba kupić grę, a przy okazji wyświetla się ile recenzent spędził z danym tytułem. W takim systemie można mniej więcej odróżnić kto faktycznie spędził czas z grą i co o niej uważa, a komu zwieracze puściły bo dostał nie to czego oczekiwał.

A już w ogóle najlepiej to samemu sprawdzić grę przed kupnem... czy to na gameplayach, czy w wersji demo, czy żeglując pod piracką banderą (tylko pamiętajcie ją kupić jeśli faktycznie wam się spodoba lub gdy przejdziecie większość tytułu w ten sposób...)
http://backloggery.com/ludek_cortex/sig.gif
Poważny avatar by Kojt <3
permalink wysłany:
Ale oprócz samej gry należałoby też się odnieść do tego, co zostało obiecane i się nie pojawiło. Nie mówię że hejt jest w pełni zasłużony, ale...
http://i67.tinypic.com/29ohonl.jpg
permalink wysłany:
Ale oprócz samej gry należałoby też się odnieść do tego, co zostało obiecane i się nie pojawiło.
W przypadku nadziei, oczekiwań etc owszem.

W przypadku "recenzji" - nie - ocenia się to co się dostało, nie to co może się mogło dostać - bo jak ocenić coś co było zapowiedziane, nie dostało się do gry, ale mogło ją pogorszyć ostatecznie?

Analogicznie - masz dwie osoby, jedna interesuje się grą od zapowiedzi, druga nic o niej nie wie, kupiła w ciemno - obie dostają taką samą grę, i owszem, recenzje są subiektywne, ale świadomość że coś zostało usunięte z gry przed premierą / niedostarczone potrafi wpłynąć nazbyt negatywnie na ocenę może i dobrej gry.

Oczywiście twórcy gier są sami sobie winny obiecując złote góry, i takie "No Man's Sky" by się obeszło bez incydentu kałowego gdyby twórcy wstrzymali się z opowiadaniem co może będzie w ich grze... ale Hello Games przynajmniej udało się spiąć tyłek i dostarczyć większość z obiecanych rzeczy... Blizzard oczywiście tego nie zrobi... ba oni na stronie głównej ciągle reklamują się tym filmikiem spod Stratholme z Blizzconu, którego faktycznie nie ma w grze.
http://backloggery.com/ludek_cortex/sig.gif
Poważny avatar by Kojt <3
permalink wysłany:
Mi się w Reforged gra dobrze, co nie oznacza że krytyka która spływa na Blizzarda jest niezasłużona. Gra się dobrze, bo jest to ten sam legendarny klasyczny Warcraft, z lepszą oprawą graficzną i dodatkowymi misjami.

Jednak nie jest to produkt który obiecywano od 2 lat. Reforged wygląda o wiele słabiej, niż podczas Blizzconowych prezentacji i gameplayów. W efekcie czego wypuścili jak dla mnie produkt niekompletny. Jako jedna z osób która zamówiła preorder czuję się nieco oszukany. Ostatecznie nie zwracam gry, jak wiele osób które robi szum w internecie, bo tak jak mówię, gra się przyjemnie i to dla mnie jest najważniejsze.

Jeśli ktoś zamierza zakupić, musi się mocno zastanowić. Ja popełniłem ten błąd, bo sądziłem że wszystkie deklaracje przedpremierowe Blizzarda zostaną spełnione i mocno się zawiodłem. Finalnie Reforged wygląda gorzej, a więc cena jest nieadekwatna do jakości. Na pewno był to mój ostatni preorder na ich gry, więcej nie zamierzam kupować z góry, bo to już nie ten sam Blizzard jak dawniej.

Ostatnie lata pokazały, że agregaty ocen działają tylko przy grach niekontrowersyjnych, grach względnie słabych, lub względnie dobrych.

To nigdy nie działało. Nawet oceny krytyków potrafią być nieobiektywne i żenujące. Nigdy się recenzjami nie sugeruję, jak mam dylemat to oglądam gameplaye, lub inne materiały. No i zaprzestałem już z wszelkimi preorderami. Teraz widzę taka moda, że do marketingu przed premierą wykorzystuje się zboostowane materiały, by w ostatecznej wersji wepchnąć coś innego - gorszego. Tak jak to ktoś powiedział, jakbyśmy w restauracji byli kuszeni soczystym stekiem, a w ostateczności dostajemy odgrzewanego kotleta (w tej samej cenie).
Honor heroes, no matter how dire the battle - Never forsake it.

[Draenor Horda] Browarnicy - rekrutacja LINK

permalink wysłany:
Ocena na metacritic to rzeczywiście przesada ale prawda jest taka, że ludzie mają być za co wkurzenii na złość zaniżyli ocenę. Sam wczoraj zwróciłem grę i czekam na kasę.

O ile kampania rzeczywiście jest fajna, nowe modele itp. (chociaż jak widze na Youtubie cinematic z 2018 Blizzcon to niestety tutaj blizzard nas oszukał) o tyle w moim przypadku w ogóle gry dowolne nie działają. Wchodzę do lobby, albo tworzę własne i za każdym razem zaraz po załadowaniu mapy mnie wywalało i "Klęska". Tryb klasyczny też mi nie działał, a zabrali mi starą grę. Parę razy musiałem też alt+f4 zrestartować grę bo nawet kampania się nie chciała załadować.
Ogólnie jakbym nie wiedział to bym w życiu nie pomyślał, że to Blizzard taki bubel wypuścił.
Warte to najwyżej 40 złotych w promocji, ale nie 40 euro, to już ten mount z wersji spoils of war wart był więcej niż ta cała gra.
permalink wysłany:
Tu nie chodzi o to czy ocena jest zasłużona czy nie, ale o bojkot i pokazanie blizzardowi że nie damy z siebie robić idiotów. Dostaliśmy zupełnie co innego niż nam obiecano i to na dodatek z błędami. Jeżeli ludzie będą siedzieć cicho to będzie tylko i jedynie gorzej. Co innego, jeżeli nie udałoby im się zrobić jednej rzeczy, ale oni olali praktycznie większość tego co mieli. Gdyby chociaż oficjalnie by się wycofali z tych rzeczy, ale nie, do samego końca nikt nie wiedział jak to będzie wyglądało, a reklama z tym jak to miało wyglądać dalej wisi xd Blizzard zachował się bezczelnie, gracze poczuli się oszukani, jeżeli ktoś nie uważa tego za godne potępienia to ja nie wiem.
permalink wysłany:
przecież mieliście świadomość tego, co widzieliście wcześniej. i łudziliście się, że po betatestach oni w tydzień czy dwa naprawią grę?
kasa na token za 30zł
permalink wysłany:
Gadzet24 napisał :
Tu nie chodzi o to czy ocena jest zasłużona czy nie, ale o bojkot i pokazanie blizzardowi że nie damy z siebie robić idiotów. Dostaliśmy zupełnie co innego niż nam obiecano i to na dodatek z błędami. Jeżeli ludzie będą siedzieć cicho to będzie tylko i jedynie gorzej. Co innego, jeżeli nie udałoby im się zrobić jednej rzeczy, ale oni olali praktycznie większość tego co mieli. Gdyby chociaż oficjalnie by się wycofali z tych rzeczy, ale nie, do samego końca nikt nie wiedział jak to będzie wyglądało, a reklama z tym jak to miało wyglądać dalej wisi xd Blizzard zachował się bezczelnie, gracze poczuli się oszukani, jeżeli ktoś nie uważa tego za godne potępienia to ja nie wiem.

Zgadzam się z Tobą w 100% Mi już emocje opadły i zostało się już tylko przyglądać rozwojowi sytuacji i śmiać z memów.

https://www.warcraft3refund...
http://s5.ifotos.pl/img/wowdlpng_ahwpans.jpg
permalink wysłany:
Mundek666 napisał :
przecież mieliście świadomość tego, co widzieliście wcześniej. i łudziliście się, że po betatestach oni w tydzień czy dwa naprawią grę?

A Ty chyba wiesz w jakim celu robione są alpha i beta testy? Nie "aby sobie pograć", tylko aby twórcy mogli wyłapać błędy i je naprawić przed premierą. Beta była od X czasu, trwała bardzo długo. Nikt nie sądził, że Blizzard wypuści grę mniej dopracowaną niż w Becie. No bo taka prawda, w Beta lepiej to wyglądało niż teraz.
Honor heroes, no matter how dire the battle - Never forsake it.

[Draenor Horda] Browarnicy - rekrutacja LINK

permalink wysłany:
Może i ocena nie jest zasłużona (0.5 obecnie), ale cieszę się z niej, ponieważ jest o produkcji bardzo głośno (nawet na telefonie służbowym wyskoczył mi w powiadomieniach artykuł z gazety.pl o tym).
Dlaczego chcę, żeby było głośno? Żeby jak najszybciej naprawili grę.
Nie kupiłem preordera, choć chciałem, ale z powodów finansowych stwierdziłem, że kupię w lutym od razu po wypłacie - byłoby to dzisiaj. Cieszę się, że tak postanowiłem, ponieważ mogę się wstrzymać i nie robić żadnych zwrotów.
Może i jestem naiwny, ale wierzę w tę grę i wierzę, że ją naprawią - wtedy mają moje pieniądze.
Ktoś podał przykład No Man Sky - z tego co wiem w chwili obecnej gra cieszy się szacunkiem wśród graczy, więc jest nadzieja i dla naszego Reforged.

Jeśli mam być szczery to graczem przez sieć W3 byłem raczej niedzielnym, jedyne co grałem to survival chaos tak naprawdę. W Reforged czekałem na tę odświeżoną kampanię z nadzieją na nowe smaczki fabularne.

A więc pozostaje mi czekanie na lepsze opinie i może zniżkę ceny :)
Polecam bardzo tego Pana:
Ścieżki Azeroth Blog
LINK