WoWCenter.pl
Dansun zdobył Band of the Wyrm Matron.     
Shaber zdobył Shadow Stalker Belt.     
Kamashiro zdobył Grond-Father Girdle.     
WinnetouSSL zdobył Warden Band.     
Nikandra zabił Odyn defeats (Mythic Halls of Valor) po raz 20.     
perseusz spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Martwywilk zabił Varimathras (Normal Antorus, the Burning Throne) po raz 11.     
Dixnet spełnił kryterium Trailhead Drum osiągnięcia Handle With Care.     
Imtomes zabił Archavon the Stone Watcher po raz 12.     
Karakorn zdobył Dire Summons.     
Allen zdobył The Fire Extinguisher.     
Makoto zdobył Shadow Stalker Shoulders.     
Zajeczyca spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
KrisJaw zdobył osiągnięcie Explore Northern Barrens.     
Dew389 spełnił kryterium Hodir osiągnięcia The Keepers of Ulduar.     
nehbet spełnił kryterium osiągnięcia Admiral.     
Jazz spełnił kryterium Ashenvale osiągnięcia Kalimdor Tamer.     
Celebryta zabił Gal'darah po raz 2.     
blazejwiecha spełnił kryterium Longjaw Mud Snapper osiągnięcia The Limnologist.     

kilka pytań

  Bertosh
permalink wysłany:
Cześć,

Jestem nowym graczem wow-a, wcześniej grałem przez miesiąc i wbiłem 70 poziom co mi dało jako takie rozeznanie o co w tej grze chodzi, lecz parę dni temu zakupiłem dodatek i mam parę pytań. (zawsze lubiłem grać w mmo, ale nigdy ich nie ogarniałem xd).

1. Czy po za robieniem krain czekają na mnie jakieś aktywności? W sensie czy wątek fabularny rozwija się w raz z robieniem krain czy muszę odpalić jakąś specjalną sekwencję zadań? Czy muszę najpierw wbić 110 lvl, żeby rozpoczął się endgame?
2. Czy już teraz mogę w jakiś sposób się przygotowywać do tego co będzie później? Jeżeli tak to w jaki sposób?
3. Zboostowałem sobie shamana na 100 lvl, czy był to dobry wybór? gra mi się nim całkiem przyjemnie, ciekawi mnie czy nie będę miał problemu przy znalezieniu ekipy do raidów przez to, że gram tą klasą. (czasami w innych mmo tak jest, że dana klasa nie nadaje się na niektóre aktywności).
4. Głupie pytanie, ale jak rozpocząć raidowanie? Kiedy wchodzę w "wyszukiwarke" dungów itd. to kiedy wchodzę w zakładki raid to nic tam nie ma, a wyszukiwanie się nie odpala.
5. O co chodzi z mythic+? Coś o tym słyszałem, ale nie ogarniam co i jak.
6. Jest gdzieś jakiś przejrzysty poradnik jak zdobywać mounty, albo transmogi? Próbowałem ogarnąć zakładkę z achivmentami, ale nie mogę się w tym wszystkim połapać. Fajnie jakby była jakaś stronka, która by to wszystko ładnie, łopatologicznie tłumaczyła.
7. Czy na raidach jest cross-realm?
8. Jaki lvl itemów powinienem mieć, żeby móc zacząć rajdować?
9. Tak w skrócie, warto zająć się garnizonem? Są z tego jakieś korzyści? Jeżeli tak to jest jakiś w miarę aktualny poradnik?
10. Przyjmie mnie ktoś do guildi? Defias-brotherhood, Alliance.

Liczę na jak najbardziej wyczerpujące i proste odpowiedzi. Prosiłbym jeszcze o wytłumaczenie każdego skrótu myślowego czy zagadnienia.

Pewnie wymyśliłbym jeszcze coś o co chciałbym zapytać, ale na razie nie przychodzi mi nic do głowy.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
permalink wysłany:
1. Są inne aktywności poza robieniem questów, możesz zabijać graczy, możesz łowić ryby itp. Każda kraina ma przeważnie swój wątek fabularny, czasem trochę połączony z głównym. Są też pewne questy, które musisz wykonać aby posunąć fabułę do przodu, ale je dostajesz automatycznie od razu kiedy spełniasz wszystkie wymagania. Jak nazwa wskazuje endgame, jest na końcu, a koniec aktualnie jest na 110 levelu :).
2. Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, po wbiciu maksymalnego poziomu grasz tak jak dalej tylko nie levelujesz.
3. Nie mam pojęcia, z powodów braku czasu na regularny harmonogram grania nie interesuję się aktualnie raidowaniem oraz shamanem dużo nie gram.
4. Raid Finder to nie jest raidowanie, to są raidy w trybie turystycznym. Wchodzisz na uproszczoną wersję raidu z losowymi osobami i walczysz z uproszczonymi bossami. Raidy są dostępne od maksymalnego poziomu więc ich nie widzisz w wyszukiwarce. Jeżeli chcesz spróbować raidowania to jak już będziesz miał odpowiedni level, item level, itp to zajrzyj w wyszukiwarce w premade group i poszukaj jakiegoś raidu, ale musisz się przygotować i nauczyć się taktyk z internetu. Ewentualnie możesz dołączyć do jakiejś gildii i raidować z gildią, ale wtedy musisz poświęcić po 3-4 godziny 3-4 razy w tygodniu jak nie więcej.
5. Mythic+ to system rosnącego stopnia trudności dungeonów. Robisz dungeon mythic, zwany też mythic0 albo mythic+0, dostajesz klucz do wyższego poziomu trudności jakiegoś dunga, np mythic+5 albo mythic+7 i wtedy możesz ten dungeon zrobić na tym wyższym poziomie. Jeżeli zmieścisz się w czasie to dostajesz nagrodę, im wyższy poziom trudności tym więcej przedmiotów, oraz klucz leveluje, jeżeli nie uda się zrobić dunga to poziom klucza spada. Do tego są affixy, czyli dodatkowe utrudnienia, chyba zmieniają sie co tydzień. Klucze wygasają w dzień resetu, czyli we środę.
6. Ciężko by było zrobić nieprzytłaczający poradnik do zdobycia wszystkiego w tej grze. Jeżeli zainteresował Cię jakiś przedmiot czy mount to wpisz jego nazwę w google i coś ci znajdzie. Polecam szukać ich też na www.wowhead.com, jest tam dużo użytecznych informacji. Tam na pewno znajdziesz informację gdzie i jak zdobyć daną rzecz. Achievementami się nie martw na razie.
7. Na poziomach Raid Finder, zwany LFR, Normal oraz Heroic jest cross-realm. Na poziomie Mythic nie ma.
8. Nie mam pojecia, patrz punkt 3.
9. Zależy od tego jakie korzyści uznasz za warte zachodu. Wymiernych korzyści majątkowych prawie że nie przynosi, chyba że masz tailoring i będziesz farmił futra aby robić torby. Do tego czasem można przez garnizon zdobyć ciekawe pety czy mounty. Do tego jest walor roleplayowo-estetyczny jeżeli po prostu chcesz mieć własną bazę, a w niej swoją własną magiczną wierzę. Ogólnie nie powinno być to wysoko na liście twoich priorytetów.
10. Ja nie, z kilku powodów. Po pierwsze nie gram na tym serwerze. Po drugie jedyne gildie, które posiadam służą jedynie jako magazyn surowców dla altów.