WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Dla początkujących graczy

  Caritas
permalink wysłany:
Zdecydowałeś się rozpocząć przygodę z World of Warcraft. Wspaniale, oto kilka porad "na start", które powinny Ci pomóc:

I. Konto
1. Od czego zacząć?
Spoiler (pokażukryj)

Zanim zaczniesz instalować grę z płyt, załóż konto TUTAJ. Gratulacje, jesteś o krok bliżej do poznania świata Azeroth. Battle.net to konto, dzięki któremu będziesz mógł zarządzać swoją grą, pozwoli Ci też ono na korzystanie z całej gamy bonusów połączonych z World of Warcraft. Więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ

2. Dobrze, mam już konto, co dalej?
Spoiler (pokażukryj)

World of Warcraft to gra, która stale się zmienia. Stąd też, nawet jeśli masz oryginalne płyty z grą, nie instaluj z nich, ściągnij grę z oficjalnej strony, w ten sposób unikniesz problemów technicznych i będziesz pewien, że Twoja gra jest w najnowszej wersji.

3. Problemy techniczne?
Spoiler (pokażukryj)
WoW składa się z wersji podstawowej (potocznie zwanej podstawką) i kilku dodatków: The Burning Crusade (zwanej w skrócie TBC), Wrath of the Lich King (WotLK lub wrath) i Cataclysm (Cata). Jako dynamicznie zmieniająca się gra, WoW przeszedł wiele zmian, nie tylko 'kosmetycznych', ale również związanych z używaną technologią. Stąd też "podstawka" czy TBC mogą nie działać poprawnie jeśli instalujesz je z płyt. Na oficjalnej stronie zawsze będzie dostępna dla Ciebie aktualna, w pełni sprawna wersja gry, czekająca na ściągnięcie.

4. Ściągać aż tyle GB??
Spoiler (pokażukryj)

Rzeczywiście, download jest spory. Jeśli masz możliwość, skopiuj pliki od znajomego. Blizzard zostawia Ci swobodę wyboru jak zainstalujesz pliki z grą, o ile wykupisz licencję: World of Warcraft opiera się na tak zwanych 'kluczach' - każdy użytkownik aby zacząć grę, musi jednorazowo wykupić 'klucz' czyli kod, aktywujący dany / każdy dodatek. Wykupiony klucz wpisujesz na swoim koncie Battle.net, tym samym "przyłączasz" grę do swojego konta.

5. No dobrze, mam konto, mam już grę, czemu przy moim koncie widnieje "Starter"?
Spoiler (pokażukryj)
Blizzard pozwala Ci na obejrzenie Azeroth bez konieczności wykupowania tzw. czasu gry. W wersji Starter możesz do 20 poziomu za darmo korzystać z części oferowanych przez grę możliwości.

6. Dobrze, zdecydowałem się - chcę grać w World of Warcraft! Co dalej?
Spoiler (pokażukryj)

Jeśli podjąłeś decyzję, pora ulepszyć wersję starter do pełnej wersji i wykupić tzw "czas gry". Innymi słowy: wykupujesz określoną ilość dni gry i przez ten czas możesz korzystać ze wszystkich dobrodziejstw Azeroth. Jaki sposób płatności wybierzesz, ile dni gry wybierzesz - zależy tylko od Ciebie. Więcej na ten temat TUTAJ


7. Czyli mam konto starter, kupuję Mists of Pandaria i już?

Spoiler (pokażukryj)

Nie. Grę powinno sie instalować odpowiednio dodatkami. W teorii powinno to być podstawa gry > The Burning Crusade > Wrath of the Lich King > Cataclysm > Mists of Pandaria
ALE
Istnieje coś, powszechnie nazywane podstawką, co zawiera w sobie pierwszą część gry plus kilka dodatków. Blizzard proponuje zakup takiego zestawu jako BattleChest zawierający klucz do podstawowej wersji gry i X dodatków proponowanych w zestawie. Oznacza to również, że po zakupie Battlechesta musisz dokupić już tylko klucze kolejnych dodatków, nie objętych tym zestawem. Czyli jesli Battlechest obejmuje grę do dodatku Wrath of the Lich King, musisz dokupic tylko Cataclysm i Mists of Pandaria.

8. Ok, mam już klucze, konto, wykupiony czas gry, co teraz?
Spoiler (pokażukryj)

Teraz zaloguj się w grze, wybierz frakcję i postać, którą chcesz grać i serwer i podbijaj Azeroth :)
Jeśli będziesz potrzebował pomocy, bardzo chętnie pomożemy Ci na naszym forum.

9. No dobrze, mam konto, pełna wersje gry... jak wybrać serwer?
Spoiler (pokażukryj)
Wybierz to, co Ci odpowiada :) Masz kilka rodzajów serwerów - PvP (Player vs Player), PvE (Player vs Environment) zwany też normal, RP (Role Playing) - i nazwy wskazują do jakiego rodzaju serwerów należy ten, który wybrałeś. Zastanów się, zanim wybierzesz. Nie pytaj który serwer jest lepszy, wszystko zależy od gustu. Najwiecej Polaków gra na Burning Legion, ale nie każdemu ten serwer odpowiada. Sprawdź to sam :)

10. Jaka klasa / rasa jest najlepsza?
Spoiler (pokażukryj)
Serio chcesz wiedzieć? Proszę bardzo, zdradzę Ci ten sekret:

Najlepsza rasa: Blood Elf, Draenei, Dwarf, Forsaken, Gnome, Goblin, Human, Night Elf, Orc, Pandaren, Tauren, Troll, Worgen
Najlepsza klasa: Death Knight, Druid, Hunter, Mage, Monk, Paladin, Priest, Rogue, Shaman, Warlock, Warrior.

Kolejność alfabetyczna. Nie ma czegoś takiego jak najlepsza klasa. Wszystko zależy od gracza, a więc od Ciebie. Jeśli lubisz klasy czarujace, to nie uwierzysz jak powiem Ci, ze najlepszy jest np paladyn. A jak lubisz walki wręcz, to nie polubisz polecanego przeze mnie huntera. Proste? No właśnie :) Przekonaj się sam czym gra Ci się najlepiej :)

11. Czy jeżeli grałem do tej pory w trial, a chcę teraz ulepszyć grę do pełnej wersji, to moje postaci sie skopiują?
Spoiler (pokażukryj)
Tak

12. Czy jeśli kupię klucz do Warlords of Draenor na Allegro lub w innym sklepie - to dostanę boosta postaci do 90 poziomu?
Spoiler (pokażukryj)
Każdy klucz Warlords of Draenor jaki zostanie aktywowany na koncie zapewni Ci darmowy boost jednej postaci na 90 poziom

http://gifrific.com/wp-content/uploads/2013/12/Jon-Stewart-Stephen-Colbert-Bravo-Wow.gif
  Caritas
permalink wysłany:
II. Gra
1. Gdzie jest najwięcej Polaków?
Spoiler (pokażukryj)
Na Burning Legion, nasi rodacy są aktywni po obu stronach konfliktu.

2. A poza BL?
Spoiler (pokażukryj)
Otwórz na wowcenter.pl zakładkę Gildie, a następnie kliknij "Serwer" dostaniesz spis polskich gildii ułożony wg. serwerów alfabetycznie.

3. BL to serwer PvP, czy to znaczy, że będę nieustannie bity przez graczy na wyższym poziomie?
Spoiler (pokażukryj)
Czasami. Ale nigdy nie trwa to długo, możesz schować się w mieście lub przejść się do dungeonów lub na battleground i dalej grając po prostu przeczekać atak

4. A inne typy serwerów?
Spoiler (pokażukryj)
Na serwerach PVE nie ma możliwości walki z graczami przeciwnej frakcji (za wyjątkiem stolic rasowych), serwer RP to głębsze wczuwanie się w postać, możesz to robić, ale nie musisz. Do tego istnieją hybrydy np RP-PVP

5. A te Battlegroundy? Dungeony?
Spoiler (pokażukryj)
Battlegroundy dostępne są od poziomu 10, otwierasz je za pomocą przycisku później uzupełnie;) lub klikając na ikonkę Twojej strony konfliktu. Trzymaj się grupy! Nie przejmuj się początkowym łomotem od innych mają pewnie heriloomy.

Dungeony są dostępne od 15 poziomu. Są to 5 osobowe instancje z podziałem roli na tanka/healera/dpsów. Tank biegne przodem i bierze na siebie ataki przeciwników.

6. Co to są te heirloomy?
Spoiler (pokażukryj)
Heirloomy to specialny sprzęt, który można kupić za Honor Points albo Justice Points, a który ułatwia levelowanie nastepnych postaci.

7. Jak zdobyć te heirloomy?
Spoiler (pokażukryj)
Możesz je kupić za złoto, przy odpowiednim poziomie reputacji w gildii w której grasz, a niektóre za Justice Points (JP) albo Honor Points (HP), jest to jednak praktycznie zbyt trudne gdy dopiero zaczynasz przygodę z WoW'em

8. Co to Honor Points i Justice Points?
Spoiler (pokażukryj)
Honor {HP} i Justice {JP} to punkty, za które możesz kupić zarówno Heirloomy, jak i sprzęt PvP albo PvE na maksymalnym poziomie. HP dostajesz za walki z innymi graczaami, a JP za robienie Dungeonów lub specjalnych zadań.

8. Jak znaleźć gildię?
Spoiler (pokażukryj)
Jeśli wybrałeś Burning Legion napisz na czacie Trade (w grze /2 w oknie czatu), że szukasz gildii. Możesz też wykorzystać do tego wowcenter.pl, bezpośrednio strony www gildii bądź napisać do któregoś z graczy online w danej gildii.

9. Szukam informacji na temat zadania/przedmiotu/mounta X.
Spoiler (pokażukryj)
Zacznij poszukiwania tutaj.

10. Jakie statystyki i rodzaj przedmiotów są właściwie dla mojej postaci?
Spoiler (pokażukryj)
Podstawowe informacje masz przy tworzeniu postaci. Po więcej odwiedź http://www.noxxic.com/wow, LINK lub zapytaj w odpowiednim dziale na forum

11. Jaką wybrać profesję?
Spoiler (pokażukryj)
Dla początkującego gracza dobrym wyborem są profesje, które się uzupełniają i pomagają w rozwoju, bądź ubieraniu postaci. Np. Rogue nosi skóry, warto więc wziąć skinning i leatherworking

12. Jak zarobić dużo złota?
Spoiler (pokażukryj)
Wykorzystując profesje, zdobywając możliwe do sprzedaży mounty i pety, zbierając surowce. Niezależnie od wyboru najważniejsze i tak jest to ile poświęcisz na to czasu

13. Nie wiem jak rozwinąć profesję!
Spoiler (pokażukryj)
Znajdź trenera, wejdź na http://www.wow-professions.... i działaj

14. A tak w ogóle to gdzie i jak mam levelować by było dobrze?
Spoiler (pokażukryj)
Otwórz mapę, pod nazwą strefy masz numery, które określają dla jakich poziomów postaci dana strefa jest. Masz poziom 20? Poszukaj takiej gdzie questy zaczynają się od poziomu 20.

15. Krew leci z nosa, noga w gipsie, oko podbite, ale mam 100 poziom co teraz?
Spoiler (pokażukryj)
Ubierz się. Po kolei od dungeonów heroicznych przez LFR do kolejnych poziomów rajdów. Masz też możliwość rozwoju postaci w PvP

16. Kiedy grać w itemach PvP a kiedy PvE?
Spoiler (pokażukryj)
Itemy PvP do aren, battlegroundów, w pozostałych sytuacjach PvE (zwłaszcza jak rajdujesz na poziomie normalnym wzwyż

17. Zapomniałem o najważniejszym. Czy WoW umarł? Czy warto zacząć/wrócić?
Spoiler (pokażukryj)
Obecnie gra prawie 8 mln ludzi, zawsze warto wrócić i zobaczyć niż polegać na marudach na forach internetowych

18. A może priv jednak lepszy?
Spoiler (pokażukryj)
Kradzież nigdy nie jest dobra. Kupiony uczciwie WoW to dużo więcej przygód, możliwości, graczy, bardzo dobra obsługa graczy przez support itd. Poza tym zajrzyj do regulaminu strony - tu nie rozmawiamy o privach, bo to zwykłe oszustwo.

19. Jakie wybrać talenty?
Spoiler (pokażukryj)
Dowolnie. Przeczytaj ich opisy, wybierz to co ci się podoba. Z czasem sam zaczniesz kombinować. Nie ma tego jedynego słusznego bulidu.

20. Chciałbym mieć mounta, gdzie go znajdę?
Spoiler (pokażukryj)
Każda rasa ma swoje rasowe mounty. Ich sprzedawca i trener jazdy (tak, musisz miec odpowiednią umiejętność) zazwyczaj są w pobliżu strefy startowej. W pobliżu, nie w strefie startowej. Ponadto trenerów masz różnież w stolicach.
http://gifrific.com/wp-content/uploads/2013/12/Jon-Stewart-Stephen-Colbert-Bravo-Wow.gif
  Caritas
permalink wysłany:
Przydatne linki:

Dla początkujacych forumowiczów - LINK

Skróty używane w WoWie - LINK

Baza wiedzy - LINK

Jaki reforge/gemy/enchanty - LINK
http://gifrific.com/wp-content/uploads/2013/12/Jon-Stewart-Stephen-Colbert-Bravo-Wow.gif
  Pieter
permalink wysłany:
Prosiłbym o naświetlenie postaci jakimi tu można grać:)
  Caritas
permalink wysłany:
Znajdę gdzieś jakiś słowniczek?
  CHUCKPL
permalink wysłany:
Na którym lvl można latać w Aliantach ?
permalink wysłany:
Od 60lv można kupić pierwsza licencje na latanie bez względu na po której stronie konfliktu gramy.
  CHUCKPL
permalink wysłany:
thx
permalink wysłany:
Witam.
Po ostatniej aktualizacji zauważyłem, że nie ma się już wyboru nagrody za questy. Jest możliwość, żeby ten wybój przywrócić?
permalink wysłany:
Teraz zadania 1-85 działają tak samo, jak te najnowsze. Gra automatycznie wybiera nagrodę odpowiednią dla aktywnej specjalizacji, chyba że zmieni się 'Loot Specialization' przy portrecie postaci.
permalink wysłany:
Dzięki za odpowiedź.
  qlki
permalink wysłany:
Witam,chce zaczac gre,czy wystarczy ze kupie battlechest + Legions ?
permalink wysłany:
Do 30 sierpnia wystarczy Ci battlechest. Po 30 można grać bez Legionu, tylko że wszyscy będą siedzieć w Legionie, więc pasowałoby zakupić Legion.
  Adinoth
permalink wysłany:
Witam
Mam pytanie odnośnie upgradowania konta.

Może zacznę od początku, przygodę z WoW'em zacząłem już dawno jednak ze względu na abonament musiałem ja przerwać, a teraz chciałbym wrócić do z powrotem do gry z tym ze nie pamiętam danych mojego starego konta.

Założyłem nowe konto póki co gram na starter pack'u, i tu się pojawia pytanie, czy jeśli na nowym koncie opłacę abonament dajmy na to karta pre-paid to konto upgrade'uje mi się do pełnej wersji czy trzeba użyć cd-kay'ow znajdujących się w pudelku z gra?