WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Token

permalink wysłany:
Witam
Wbiłem 20 lvl na starterze i czeka mnie decyzja czy wykupić abonament stąd kieruje do was, doświadczonych graczy pytania:
1) Ile kosztuje token i czy levelując postać do 110 lvl jestem w stanie na niego uzbierać ?
2) Czy granie około 10h tygodniowo ma sens aby zarobić na token ?
3) Jaka klasa najlepiej zarabia ?

Oglądałem filmiki o szybkim zarabianiu w najnowszym dodatku ale ciekaw jestem jak to wygląda mając tylko abonament.

  Tooly
permalink wysłany:
1. ~170000g i nie uzbierasz tyle w czasie levelowania. Chyba że w jego czasie trafisz (przypadkiem) na przedmioty, które da się sprzedać w domu aukcyjnym za dużo golda.
2. Nie. Granie tylko po to, żeby zarobić na token jest przykre.
3. To nie zależy od klasy, tylko od gracza.

Filmiki nt. szybkiego zarabiania raczej dotyczą postaci na maksymalnym poziomie w grze.
The warm embrace of Tarecgosa's presence encircles me.
permalink wysłany:
Dużo więcej niż przypuszczałem.
Dopiero po Twojej odpowiedzi pogrzebałem głębiej. Kasa nie do zarobienia na starcie ;/
Chyba będę musiał odpuścić sobie WoW i zostać przy Hearthstone
permalink wysłany:
Podczas levelowania nie zarobisz na token, ale już na 100 lvlu na luzie można na token zarobić w kilka godzin.Kup sobie grę, pograj w nią. Uwierz mi, że zarabianie golda to jest banał, ale musisz swoje najpierw wybulić. Ja zaczynałem grę od legionu i opłacałem abo tylko przez 2 pierwsze miesiące. Do teraz gram za "free" i z goldem nie mam najmniejszego problemu. Każdy chciałby zarabiać miliony od samego początku, ale tak to niestety nie działa.
permalink wysłany:
Nie tylko pod sam token.
Miałem na myśli czy w 30 dni abonamentu jestem w stanie zarobić na token aby przedłużyć nim abonament o kolejne 30 dni. Jak to zajmuje kilka godzin to farmienie nawet jakby mi zajęło tydzień to przedłużam tym zabawę o kolejne 4 tygodnie gdzie robię content gry. Zastanawiałem się czy jeden wykupiony miesiąc by wystarczył, a następne bym opłacał za golda.
permalink wysłany:
Wszystko zależy od tego jak szybko wbijesz ten minimum 100 lvl i czy wiesz co, gdzie, i na jakim servie farmić.
Wszystko się da :)
permalink wysłany:
Jestem nowy. Nie wiem nic. Przypuszczam, że warto iść główną linią fabularną, a build postaci znaleźć w internecie ale nic ponad to. No ale jak się nie zacznie to się nigdy nie przekona ;)
  bydlakk
permalink wysłany:
wow jest olbrzymi i pewnie zanim ogarniesz z czym to sie je, to minie pare miesiecy, takze za ten okres musialbys placic
permalink wysłany:
Dzień dobry.

Tak się składa, że jestem tu lokalnym specem od farmienia golda (niedługo wleci 30 milionów total gold earned).

Generalnie metodą "łopatologiczną" polegającą na farmieniu tak zwanego "surowego złota" (złoto które wypada z mobów / itemów sprzedanych do dowolnego sklepikarza, bez bawienia się w dom aukcyjny) jesteś w stanie uzyskać pi razy drzwi 10 tysięcy golda w około półtora godziny gry.

Jedyny problem to fakt, że taka najbardziej "opłacalna" ścieżka wymaga od ciebie przechodzenia starych raidów, a te mają limit na jedno przejście per poziom trudności per postać na tydzień.

Jeśli na jednej postaci obskoczysz wszystkie pieniądzodajne raidy optymalne dla postaci na 110 lv (tj wszystkie raidy z dodatku Mists of Pandaria) to otrzymasz około 30 tysięcy golda w jakieś 5-6 godzin - ale ciągle możesz to zrobić raz na tydzień per postać. A że 30 dni to 4 tygodnie z hakiem, ciągle będzie brakować ci 50k.

Plus robienie wszystkiego jedną postacią jest znacznie mniej efektywne czasowo niż robienie najszybszych rzeczy kilkoma postaciami.

===

Generalnie mocno ogranicza cię tu level 110 i jedna postać. Mając 120 odblokowujesz sobie możliwość efektywnego farmienia raidów z dodatku Warlords of Draenor, co daje ci dodatkowe ~15 tysięcy per postać per tydzień dla ścieżki godzinowej, lub 30 tysięcy dla ścieżki "robię wszystko yolo". Plus dzienne zadania dla 120 dają znacznie więcej złota niż te na 110.

===

Sam mam 19 altów (nie pytajcie, nie moja wina że w tym dodatku nie ma co robić już, a teraz dali exp buff), codziennie robię sobie jedną z najszybszych klas przebieżkę po kilku starych raidach, trochę stuffu na mainie, wpada tak średnio 30k dziennie za 2 godzinki grania, także zarobienie na token to banał, jeśli tylko ma się zaplecze.

Acz nie polecam tego stylu życia - tak jak pisał Tooly, granie i farmienie na siłę tylko by zarobić na token, jest meh. Osobiście farmię golda dla samego faktu farmienia golda... jak inni ludzie zbierają mounty czy inne rzeczy, tak ja zbieram gold (i reputacje... lubię bardzo bezmyślne grindy) - ot takie relaksujące zajęcie do serialu na drugim monitorze.

===

A i pamiętajcie, że jeśli macie moce przerobowe by wyfarmić 5 tokenów w trakcie trwania waszego abonamentu, to lepiej kupić za nie 6 miesięczny abonament, bo wtedy wychodzi miesiąc gratis.
http://backloggery.com/ludek_cortex/sig.gif
Poważny avatar by Kojt <3
permalink wysłany:
Ludek napisał :
Plus robienie wszystkiego jedną postacią jest znacznie mniej efektywne czasowo niż robienie najszybszych rzeczy kilkoma postaciami.

Które raidy są tymi najszybszymi?

Ludek napisał :
Sam mam 19 altów

Jakimi klasami farmisz gold? Druid, DH coś innego?

Pytam się bo sam chciałbym się przenieść na taki sposób farmienia. Dotychczas swoim DH mainem czyściłem wszystkie raidy z Cata, MoP'a i WoD'a i za 1-2 dni biegania wychodziło to 50-60k golda. Udało mi się uzbierać taki gear aby mieć 160% bazowego movement speed, więc całkiem przyjemnie się chodzi. Ale patrząc, że niektóre raidy potrafią być mocno czasochłonne i słabo profitowe, to myślę nad przejściem w tą pierwszą opcję.
permalink wysłany:
Zandalari troll druid. Dudu ma na stale 45% movement speeda plus zandalari troll ma znajduje ciut więcej golda.
permalink wysłany:
Które raidy są tymi najszybszymi?
Bardziej trafnym pytaniem jest który raid daje najwięcej golda na minutę, najszybszy nie musi koniecznie być najbardziej opłacalnym do farmienia (choć po prawdzie, najszybszy tj Terrace of Endless Spring jest całkiem spoko)

Generalnie z Wod polecam robić
-Blackrock Foundry - wszystkie poziomy jeśli masz odblokowany skip do Blackhanda - robisz kolejno Iron Assembly -> Forge -> w Slagworks tylko Oregorder i Gruul, skipujesz piecyk i idziesz prost do Czarnorękiego
-Hellfire Citadel na LFR - Halls of Blood, tylko pierwszy boss, chyba że masz jakąś szybką klasę wtedy możesz przebiec się po całości skrzydła; Bastion of Shadows - jeśli masz wystarczający DPS by dobić Iskara nim poleci strzelać laserem; Destructor's Rise, The Black Gate

MoP:
-Mogushan Vaults LFR - skrzydło Guardians of Mogu'shan
-Heart of Fear - LFR i HC 25
-Terrace of Endless Spring - LFR i Normal 25 (różnica między HC a normalem jest marginalna w goldzie, ale dodatkowa faza na Sha of Fear zabiera czas)
-Throne of Thunder LFR - Last Stand of the Zandalari - pierwszy boss; Forgotten Depths - pierwszy boss; Halls of Flesh Shaping - pierwsze dwa bossy; Pinnacle of Storms - pierwsze dwa bossy
-Siege of Orgrimmar LFR - skrzydło Underhold, tylko pierwszy boss

Jakimi klasami farmisz gold? Druid, DH coś innego?
Najszybsze klasy względem średniego bazowego movement speed to:
-Guardian Druid z Feral Affinity
-Shaman z Spirit Wolf
-Beast Mastery Hunter z Trailblazer i Aspect of the Beast
-Arcane Mage z Chrono Shift jeśli umiesz utrzymać Chrono Shifta permanentnie poprzez ciągnięcie za sobą odpowiednich mobów
-Warlock gdy umiesz utrzymać permanentny Burning Rush poprzez ciągnięcie za sobą odpowiednich mobów

http://backloggery.com/ludek_cortex/sig.gif
Poważny avatar by Kojt <3
  bydlakk
permalink wysłany:
mozna po prostu nauczyc sie dobrze grac i boostowac ludzi ;D
permalink wysłany:
bydlakk napisał :
mozna po prostu nauczyc sie dobrze grac i boostowac ludzi ;D
Na to już trochę późno, w tym momencie życia dodatku boosty kosztują grosze (które musisz rozdzielić między członków swojej grupy, bo w sumie jedyne co możesz solo boostować to 2v2 areny)
http://backloggery.com/ludek_cortex/sig.gif
Poważny avatar by Kojt <3