WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Profesja do gold farmienia

permalink wysłany:
Polecicie jakąś profesję noobowi, która :
-jest łatwa
-daje zarobek na token
Oraz wytłumaczycie zasady handlu w wowie.
permalink wysłany:
Patrząc na itemy które aktualnie zdobywasz musisz mieć niski lvl. Na razie zajmij się expieniem, na tym lvl niczego nie zarobisz. Ale polecam minning do expienia, za każdą wykopaną skałkę dostajesz dodatkowy exp, a przy okazji rozwijasz profesję.
permalink wysłany:
Ja bym ci radziltez wziac jak kolego Cbzo1234 radzil miing. Do tegotez inzyniernie bo niektore rzeczy bardzo latwo sie krafci i tez tanio, np pierwsza luneta celownicza z miedzianej rurki ktora latwo zdobediesz i klejnoty ktorego zbierzez miningiem albo kupisz na auktion housie za 1-5 golda. Ta lunete sprzedaz poten Aukti za okolo sto golda.Dodatkowo jako inzynier mozez wytwrzac mounty ktore moga nawet 1 Milion golda kosztowac, i je rowniesz sprzedawac na aukcji. W najnowszym dodatku battle for azerozht w krainach Kultiras i zandalar jest herbalism. bo tam roslinek do zberania jest pelno na kazdym kroku. Bardzo pomocne sa tez addony do auktion hausa, ktore same ustalaj najlepsza cene przedimoty aby sie najlepjej sprzedal. weijdz na you tube pojdz na kanal nexos Hunter tam znajdziez duzo poradnikow do wowa plecam sam sie z tego uczylem.
Powodzenia ;)
permalink wysłany:
w zasadzie powinieneś nie nastawiać się na to, że od razu uzbierasz na tokena. jest to możliwe tylko w przypadku gdy:
1) poświęcisz cały swój czas gry na zbieranie rzeczy, które dadzą ci zarobek. a i to nie gwarantuje, że uzbierasz na BL-u tyle by mieć na token. poza tym rujnuje całą przyjemność z gry, chyba że dla ciebie przyjemnością w mmo jest grind i farma
2) znajdziesz/wydropisz itemy o ponadprzeciętnej wartości i jeszcze uda ci się je sprzedać. Jeśli popatrzysz na youtuba i ludzi, którym coś konkretnego dropnęło albo którzy w swoich filmikach każą farmić to i tamto, bo u nich (na amerykańskich serwerach) jest z tego zysk, to zrewiduj swój pogląd do faktu, że na eu serwerach ceny są inne. Przykładem jest Ginn-su sword, któremu addon nadał wartość ok 200-250 tys. golda, gdy go dropnąłem. Teraz wystawiam go za 100 000 i dalej się nie sprzedał, a konkurencyjni sprzedawcy ustawiają cenę o 1g mniejszą od mojej, bo używają tego samego addona. Tak wygląda sprawa handlu na BL-u i pewnie innych serwerach też.

Twoim celem jest poznanie gry i zdaj sobie sprawę, że co 2 miechy będziesz musiał znaleźć 90zł na prepaida. po ok. 6 miesiącach gry, gdy już powinieneś mieć max lvl (przynajmniej jedną postacią - o ile zarobek sam w sobie jest dla ciebie priorytetem w wowie), powinieneś mieć rozeznanie w krainach, co jest warte, co robić by nie tracić, a zarabiać. Poza tym addony typu loot appraiser, Trade Skill Master w połączeniu z dodatkami do niego, to takie minimum BY WIEDZIEĆ CO I ILE MOŻE BYĆ WARTE. tak jak pisałem wyżej. cena z addona daje jedynie rozeznanie w cenie. czy to sprzedasz zależy od innych czynników.
Oczywiście nie powinieneś przekreślać siebie, gry, samozarabiania. Mi po pół roku grania, gdy już wprowadzono tokeny, wow przestał być nierentowny, bo było mnie stać na tokeny, a jeśli zaczniesz zarabiać gold, to możesz też go sprzedawać za złotówy - wtedy zaczniesz nawet na nim zarabiać :)

Jeśli już jesteś w najnowszym dodatku, to weź po prostu profesje zbierackie - mining i herbalism, a zebrane skałki i roślinki opylaj. do tego ench na rękawice Herbalism, by zbierać szybciej. Do tego zbieraj też każdy materiał crafterski. Dziś w cenie są także materiały do cookingu - każde mięcho warte jest kilka golda.
wydropione zielone itemy sprzedawaj po 100g lub więcej - enchanterzy albo scraperzy wezmą. w BFA możesz wydropić mounty na sprzedaż (są warte +/- tyle co token), epiki kilka(naście) tys. golda. w zasadzie jeśli już będziesz w bfa to zbieraj co popadnie. A jeśli dalej ci golda brakować będzie, to rób 2 postać i wbijaj maxa. zarówno z WQ jak i misji na statku, gdzie wysyłasz kompanów, trochę golda zbierzesz. kiedyś było z nich dużo więcej, teraz blizz na to już nie pozwala.


token za 30zł?
permalink wysłany:
Polecam, zająć się Alani, mount z pand od nie dawna można go wystawiać na AH, odpowiedni serwer daje możliwość zarobienia na token(jeden lub dwa).