WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Nowy gracz - pytania.

  Alcer
permalink wysłany:
Witam

Swoją "przygodę" z wow'em zacząłem około rok temu lecz pograłem tylko miesiąc z tego względu iż nie było po prostu z kim grać i nudnawo było samemu grać. Jednakże po roku czasu postanowiłem podejść do Wowa drugi raz i jakoś ciekawiej mi się gra. Nie będę ukrywać że dużo rzeczy jeszcze nie wiem i jestem po prostu noobem, więc na myśl przychodzi mi parę pytań.

1. Zacząłem grać hunterem, w 2 dni udało mi się wbić 40lvl, lecz nie mam zielonego pojęcia jak zarabiać wystarczająco golda. Jaki sposób polecacie?

2. Jaka profesja według was jest najbardziej korzystna dla huntera oraz co ona może mi dać?

3. W jaki sposób mogę zdobyć nowe pety oraz mounty na moim poziomie?

4. Jaki jest najlepszy sposób na drop eq?

5. Na czym teraz powinienem się skupić w grze? Robić questy czy może jednak wbić jak najszybciej max lvl?

Na razie tylko tyle pytań przyszło mi do głowy, jeżeli przyjdzie mi coś jeszcze na pewno dopisze.
Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)
permalink wysłany:
1. Po pierwsze wystarczająco na co? Najszybciej się zarabia na max levelu. Na tym etapie, lootuj wszystko, vendoruj to czego nie potrzebujesz oraz możesz próbować opylać na AH przedmioty oznaczone Crafting Materials. Addon Auctioneer or Auctionator mogą Ci pomóc ogarniać ceny. Możesz też się zabrać za herbalism + mining i sprzedawać surowce które zbierzesz, do tego kwiatki i skałki dają expa.

2. Technicznie rzecz ujmując każda. Każda profejsa ma do zaoferowania rzeczy przydatne każdej klasie. Aczkolwiek ja wybrałem dla swojego Skinning i Leatherworking bo pasują tematycznie do klasy, która jest blisko zwierząt i natury, do łowcy, myśliwego. Do tego profesja ta pozwala craftować gear Leather oraz Mail(hunter nosi mail) więc może się przydać do pozyskania niektórych transmogów.

3. Na 40 poziomie możesz kupić tylko mounty frakcyjne, jak nie masz repy to jedynie swoje rasowe. Jak masz repę z inną rasą z frakcji to możesz ichniejsze kupić. Na późniejszych poziomach jest więcej ich do zdobycia ale wymagają repy albo dużo farmienia albo po prostu szczęścia w losowaniu. Szczegóły jak zdobyć konkretnego mounta możesz znaleźć w zakładce kolekcji mountów oraz na LINK

Co do petów, jeżeli chodzi Ci o pety dla huntera to używając zdolności Tame Beast(musisz odwołać(dismiss) swojego aktualnego peta). Możesz oswoić dowolnego stwora, który jest typu Beast. W sumie przy sobie możesz mieć ich 5, co kilka levelów dostajesz nowy slot więc na 40 są to chyba 2 albo 3. Dodatkowo możesz przechowywać pety w stajni(Stable Master przy każdej karczmie jest), tam się dużo zmieści. Polecam przejrzeć LINK , tam znajdziesz wszystkie pety i jak je odszukać.

Jeżeli masz na myśli Battle Pety to musisz się udać do trenera i kupić od niego pierwszego peta, zależny jest od rasy, którą grasz. Później otwierasz kolekcje, zakładka Battle Pets, tam wkładasz peta do battle slota i możesz łapać crittery, które mają ikonę zielonej lub złotej łapy nad sobą. Działa to tak jak pokemon, osłabiasz przeciwnika a potem rzucasz pułapkę i jest twój. Jeżeli nie masz wysokiego poziomu peta to musisz się wrócić do krain o niskich levelach aby coś złapać. Dodatkowo Battle Pety dropią ze starych raidów i rare mobów. Można też je kupić na AH.

4. Strasznie dziwne pytanie. Grasz, robisz questy, dungeony i dostajesz przedmioty. Losowe, nie ma lepszego sposobu. Oczywiście trudniejszy content daje lepszy gear w nagrodę.

5. Najszybszy sposób na wbicie max levelu to robienie questów i zapisywanie się na Random Dungeony w międzyczasie. A na czym się skupić to twój wybór, rób co chcesz. Nie musisz się z niczym śpieszyć.
  Alcer
permalink wysłany:
Mam pytanie jeszcze dotyczące heilroomów. Gdzie mogę zakupić heilroomy za gold w ogrimmarze?
permalink wysłany:
Nie możesz zakupić heirloomów za gold w Orgrimmarze chyba że jesteś w gildii lub ukończyłeś Bitwę o Lordearon, która jest o 110 poziomu.

Dopóki tej bitwy nie ukończysz to heirloomy możesz kupić w Undercity, na mapie Orgrimmaru jest zaznaczony portal. LINK
  Alcer
permalink wysłany:
A co do specjalizacji - Czytałem na różnych forach którego speca najlepiej wybrać i w większości ludzie pisali BM'a jednakże ja jestem średnio nastawiony do tej specjalizacji dlatego zastanawia mnie czy jest duża różnica między BM'em a Marksmanem (obrażenia) jeżeli tak to jaka?
permalink wysłany:
Graj tym co lubisz. To jakie obrażenia co zadaje i tak się zmienia. Zresztą dużo zależy od ciebie ile wyciągniesz z danego speca.
Already they plot against us.
Seize this moment, Varian.
Dismantle the Horde...

Szukasz dużej, aktywnej gildii? Lej Horde W Morde na Wildhammer to miejsce dla Ciebie. Zapraszamy :)
  Alcer
permalink wysłany:
Są w Wowie strzały dla huntera? Ponieważ szukałem i nie mogę znaleźć, więc domyślam się że po prostu ja tak słabo szukam i jestem ślepy :D
permalink wysłany:
Od dodatku Cata hunter już nie musi nosić ze sobą strzał itp.

Można je tworzyć, ale nie jest już wymagane ich posiadanie.