WoWCenter.pl
liq spełnił kryterium osiągnięcia The Zandalari Menu.     
Corem zdobył osiągnięcie Explore Un'Goro Crater.     
MakaO zdobył osiągnięcie Northern Stranglethorn Quests.     
Puchy11 zdobył Sailing Master's Sash.     
Alduviel zdobył osiągnięcie Wide World of Quests.     
FenomenSSL spełnił kryterium osiągnięcia Admiral.     
Targot zdobył Cannoneer's Toolbelt.     
Navcio zabił The Lich King po raz 8.     
Mick88 zdobył Dinobone Charm.     
kuturin zdobył osiągnięcie Competent Captain.     
Ploza spełnił kryterium osiągnięcia Azeroth at War: After Lordaeron.     
Martwywilk spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Hrafnior zdobył osiągnięcie 200 Daily Quests Completed.     
Something zdobył Shadra Silk Mantle.     
Mertal zdobył Bloodrite Headchopper.     

Nowy gracz szuka towarzysz

permalink wysłany:
Siemanko!
Zakupiłem dzis w empiku battlechesta, nie ukrywam że jest to moje pierwsze podejście do tej gry :3 Także... jestem całkiem zielony..

Szukam osoby która ma doświadczenie z grą oraz byłaby chętna na wspólne granie, mówię tutaj o "REFie".
Znalałem w sieci że gdy osoba posiadająca już pełną wersję gry da mi refa, będę z nim wspólnie grał (typu instancje, dungi itp) to będziemy oboje dostawać więcej EXP'a.

Czy jest tu ktoś taki chętny?

Zaznaczę że mam 21 lat, pracuje o różnych godzinach (3 zmianowy system + soboty), teamspeak nie jest mi obcy.

Dziękuję i pozdrawiam :)
  bydlakk
permalink wysłany:
rafy sa znerfione i exp z nich jest srednio oplacalny dla weteranow dlatego ciezko kogos znalezc
permalink wysłany:
Dz za odpowiedź.

A jakies rady coś? Nawet jak solo będę lecieć przez ten świat, to lepiej robić Questy jeden za drugim czy chodzić na dungi, insty etc?

I co do serwera, BL będzie spoko? Otóż patrzę na grę z towarzyszami, więc będę rozglądać się w swoim czasie za gildią, co prawda ogarniam ENG ale łatwiej komunikować się po naszemu ;p

permalink wysłany:
zastanów się co chcesz w tej grze robić. Jeśli chcesz jak najszybciej wbić maxa to nie koncentruj się na zwiedzaniu. idź do danej krainy, rób quest za questem aż zakończysz całą historię, w międzyczasie kolejkuj się na dungeony itd.
jeśli jednak chcesz odkrywać, zdobywać achievementy, reputacje itd. słowem czerpać z wszystkiego, to przynajmniej pierwszą postacią powinieneś robić wszystko, wbijać wszelkie reputacje na exalted, zdobywać mounty, tabardy, zabawki, battlepety z tym związane. nawet latanie w Draenorze i Legionie wymagało od graczy zrobienia szeregu czynności, a nie tylko wykupienia nauki latania, przez co wielu nagle obudziło się z ręką w nocniku, widząc że potrzebują jeszcze parę reputacji i achievów. A tak jak 1 postacią porobisz wszystko, to potem już jest łatwiej, bo gross rzeczy kolejne postaci "dziedziczą"
permalink wysłany:
Dzięki Mundek za info.

Po tym co napisałeś stwierdzam że jednak wolę lecieć sam robić questy itd.
Oraz, podpowiesz może jaka klasa + rasa będzię dobra? Lubię grać postaciami typu Rogal, Palek. Sprawdzałem że każda rasa ma inne umiejętności czy coś takiego..
Więc.. Wybiorę np. Rogala to którą rase wybrać najlepiej?

A co do tego wyboru serwera? Który wybrać ?
  bydlakk
permalink wysłany:
polska horda - burning legion
polskie ally - defias brotherhood? ale tu nie wiem
z anglojezycznych najlepiej wybierac takie gdzie twoja frakcja ma przewage i server ma duza populacje - nie ze wzgledu na pvp, bo outdoor pvp i tak nie istnieje, ale zwieksza to szanse znalezienia grupy, populacja wplywa na latwosc i dosteposc matsow na ah
kombinacja rasa klasa raczej dla nowego ma tylko charakter wizualny bo i tak nie bezdiesz czerpal z tego wiekszych korzysci
do pvp w ally human, w hordzie orc
permalink wysłany:
rasa nie ma znaczenia. rasy mają jakieś tam bonusy rasowe, ale jeśli ich mieć nie będziesz to niewiele tracisz. no i ofkoz są też wykluczenia typu gnom nie może być (jeszcze) druidem itd. możesz grać bardziej fabularnie i wybierać realistycznie, typu gnom-mag, gnom-lock, gnom-rogal albo popuścić wodze fantazji i dobrać sobie klasę do rasy wg własnej fantazji.

w miesiąc wiele nie poznasz, do maxa może i dobijesz, ale równie dobrze możesz sobie potworzyć klasy i rasy wg uznania i grać nimi. wiadomo, że są klasy dystansowe i krótkodystansowe, jeśli grałeś w gry rpg to powinieneś mieć jakieś preferencje. twórz sobie tutaj podobnie np. maga albo huntera na dystans, a np. monka do malee.
kazda klasa jest dobra jeśli poświęci się jej dużo czasu.


gram na BL-u po stronie ally. jeśli w jakiś sposób zdecydujesz się tam grać i być po tej stronie, to daj znać. w grze mogę pomóc na bieżąco.