Jaki wulkan w trzewiach? Jakie rzyganie magmą? Wszak nie od dziś wiadomo że smoki magmą nie rzygają.
Badania naukowe przeprowadzone na truchłach smoków oraz szkieletach protosmoków przez słynnego gnomiego dragonologa i historyka Andriejusa Pilipikiusa dowiodły że smoki magmą nie rzygają.
Jak wspomniane jest w pracy naukowej pt. "Park Jurasicki" smoki są wynikiem ewolucji gadów z okresu pramezozoicznego. Gady te, podobnie do niektórych gatunków węży pluły silnie żrącą substancją jadową, wydzielaną w odpowiednich gruczołach znajdujących się pod językami stworów. Ewolucja tych stworzeń doprowadziła do mutacji gruczołów jadowych.
W skrócie: w lewym i prawym gruczole jadowym (nazwijmy je A i B) smoka produkowane są substancje o odmiennym składzie chemicznym, w tym stanie są one absolutnie niegroźne i pęknięcie lub uszkodzenie któregoś z gruczołów nie zagraża nagłą eksplozją smoczej głowy. W chwili zagrożenia lub ataku na ofiarę smok zaczyna pluć jadem z obu gruczołów, które ustawiają się pod odpowiednim kątem tak by substancje połączyły się ze sobą w bezpiecznej odległości od smoczego pyska. W chwili zetknięcia substancji z gruczołu A i gruczołu B dochodzi do spektakularnej reakcji chemicznej której efektem jest wytworzenie się naturalnego napalmu. Co się dzieje dalej wiemy: pożga, śmierć i zniszczenie.
To nie żadna magia Panowie to po prostu nauka... :)
Idź do strony: 1
„Smoki”
wysłany:
|
Idź do strony: 1