Witam.
Temat nie jest bezpośrednio związany z WoW'em, ale bez neta nie ma gry Po trzech latach oczekiwania w końcu założyli mi kabel telekomunikacyjny. I tu pojawił się dylemat: od kogo wziąść internet? Mogę wziąść zarówno internet od Netii jak TP, ale słyszałem różne plotki na temat ich funkcjonowania. Ceny mają takie same, prędkości też więc wszystko zależy tylko od działania. I tu zwracam się z pytaniem do osób korzystających z owych usług: co możecie o nic powiedzieć? Jakie są wady i plusy. Czy będzie można ze spokojem grać? Czekam na opinię.
p.s. po domu będzie internet rozprowadzany bezprzewodowo i będą z niego korzystać maks. 3 kompy
|
|
I tu i tu niedobrze :) mialem tepse mam netie . Netia dziala szybko i sprawnie 20 Mega robi swoja , klopot rodzi sie podczas awaerii konsultanci po podstawowce nie znaja windowsa 7 oni tylko xp umieja! tragedia! rozmowa przeprowadzona w celu usunienia prostej awarii trwala ponad godzine! (po godzinie wielu nerwach i kolejnym telefonie okazalo sie ... to awaria na narzej linii nie u pana bedzie net jak usuniemy awarie... .
Tepsa to samo :D niemalze choc w tepsie beardziej douczony konsultant ale cham pisalem na szybko bo zaraz blizkon |
|
No niestety nie mam wyboru, tylko te dwa ;)
Kolega mówił mi że w Neo często się wyłącza z niewiadomych przyczyn, a w Netii są spadki (i wzrosty ponad ustaloną prędkość) transferu. Is it true? |
|
Ja to widzę tak, za cenę 100zł TP oferuje STAŁE 6mb/s, Netia natomiast za tę samą cenę oferuje 20mb/s z tym że nie zawsze masz te 20mb/s. Ja mam Neo i jestem zadowolony, kuzyn ma netie i jest "zdenerwowany" na nią, ale jak już będzie miał przez godzinę czy dwie to 20mb/s to jest super.
Dążący do nieskończoności rozmarzony realista, konsekwentnie zmierzający do celu
|
|
ja ma netie i powiem tyle: źle nie jest ale dobrze też nie. To znaczy, prędkość prawie nigdy nie jest taka jak ustalona ( zawsze troche mniej albo wiecej - zdarza sie że nawet 2 razy wiecej :D ). TP było u mnie poprzednie, wypadło dość słabo. Często były jakieś awarie itp. W sumie to z tych dwóch JA polecam netie :]
|
|
Netia i TP to prawie to samo. Z tym, ze Netia to bardziej jak jabol a TP to jak droższe wino. Niby tym i tym sie upijesz ale jednak TP jest bardziej poważna i profesjonalna firma. Ja chyba nigdy w życiu nie miałem z TP problemów, żadnych awarii itp. Aktualnie mam 6Mb i sprawuje się dobrze.
Sześćset sześćdziesiąt sześć miliardów sześćset sześćdziesiąt sześć milionów sześćset sześćdziesiąt sześc tysięcy sześćset sześćdziesiąt sześć przecinek sześćset sześćdziesiąt sześć.
|
|
Od prawie roku mam 6Mb/s Neostradę, i jak do tej pory nie miałem żadnych problemów. Jedyne co to modem mi się kilka razy sam zrestartował, polecałbym raczej kupienie jakiegoś porządnego samemu.
|
|
a ja mam do was pytanie z innej beczki. otoż narazie jade na Orange Buissnes Everywhere na laptopie mam lecz chcialbym miec tez kompa na moim osobistym (laptop jest ojczyma) noi tu nie moge sie zdecydowac czy oplaca sie wziasc tak zwany internet blokowy koszt to 45zl/m (centrala znajduje sie w bloku naprzeciw moich okien).
|
|
Napewno lepszy niz radiowy :)
|
|
OK czyli z grubsza neo jest bardziej pewna (co do routera przymierzam się do zakupu jednego z TP-LINK).
Berliso lepszy jest kabel z jednego powodu - braku limitu danych (w orange przy najwyższym abonamencie masz 35GB danych limitu). |
|
Nie chciałem pisać nowego tematu więc piszę tu. Zdecydowałem się na Neostradę, ale pokonując jeden problem natknąłem się na drugi: jaki router wybrać (LIVEBOX sux)? Jestem kompletnie zielony w kwestii budowania sieci bezprzewodowej a taką trzeba będzie niestety zrobić (internet do dwóc komputerów, konsoli i TV). Tak więc proszę o radę. Na co zwwócić uwagę? Jaka marka oferuje dobry sprzęt? I oco chodzi z routerami ASDL xDSl czy jakoś tak?
|
|
Oczywiście D-Link i trochę mniej znany, ale też dobry NETGEAR. ADSL z tego co wiem to chodzi o to że masz zajebisty download ale chu** upload. DSL to odwrotność ADSL a SDSL to kompromis. Jak jest coś źle to mnie poprawcie. Przy wyborze routera należy zwrócić uwagę na maksymalną ilość mb/s jaką może przesyłać, ale podstawowe routery mają do ok. 100mb/s więc z tym problemów nie będziesz miał.
Dążący do nieskończoności rozmarzony realista, konsekwentnie zmierzający do celu
|
|
Po pierwsze najlepiej zignoruj to co zacytowałem, bo nijak to się ma do routerów. Kolega Ziomb wie, że dzwonią, ale nie wie, w którym kościele ;) xDSL to ogólne określenie łącz szerokopasmowych, czyli wszelkiej maści synchronicznych i asynchronicznych połączeń. download i upload zależy od Twojego dostawcy internetu, a nie od tego jaki będziesz miał router. Mając neostradę masz łącze typu ADSL. Koniec, kropka. Co do routerów. Przepustowością samego urządzenia nie warto sobie w tej chwili zawracać głowy, bo każdy nowy sprzęt posiada co najmniej 100mbps po kablu i 54mbps bezprzewodowo. Wybór routera zależy od tego, czy chcesz korzystać z modemu dostarczonego przez providera czy używać routera jako modemu [ze swojej strony polecam to drugie rozwiązanie]. Nie jestem Ci w stanie dziś napisać, czy TP jakoś ogranicza wykorzystanie własnego modemu, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. Pogooglam jutro i najwyżej edytuję tego posta. Modeli routerów jest pierdyliard albo i więcej, wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Ja ze swojej strony z czystym sumieniem mogę polecić modemy D-Link jako banalne w konfiguracji i bezawaryjne. Podstawowe pytanie, które musisz sobie zadać, to jakiego zasięgu potrzebujesz dla sieci wifi - czy to będzie jeden pokój, jedno mieszkanie, czy może piętrowy dom z routerem na jednym jego końcu a komputerem/konsolą na drugim. W zasadzie w obrębie jednego mieszkania standardowa antena powinna dać sobie radę, ale jeśli masz zamiar być z kompem stosunkowo daleko od routera, to musiałbyś zastanowić się nad mocniejszym nadajnikiem. O zabezpieczeniach sieci bezprzewodowej pisał tu nie będę, bo wszyscy producenci trzymają się standardów, więc tu nie ma większych różnic. Jeśli masz możliwość przejrzeć jakąś dokumentację routera, to dobrze sprawdzić, czy pozwala na tzw. forwarding, czyli przekierowanie portów (czasem nazywane Virtual Application, Port Forwarding lub podobnie). Jest to o tyle istotne, że będąc za routerem, stawiasz sobie "ścianę". Nie ma problemu, jeśli jest to jedyna ściana na drodze danych. Jeśli jednak chciałbyś połączyć się bezpośrednio z kimś, kto również jest za taką ścianą, to pakiety już nie mają siły przebić się przez tę drugą ścianę. Działa to w zasadzie trochę inaczej, ale idea jest taka, że forwarding pokazuje tym danym, jak ominąć Twoją ścianę :D [łopatologiczne tłumaczenie ;) ] I znów - większość routerów to posiada, ale tu jednak bywają niechlubne wyjątki, przez które możesz sobie potem pluć w brodę, czemu te stuprocentowo legalne pliki z torrentów tak wolno się ściągają ;) To tyle co mi jak na razie przychodzi do głowy, jak coś mi jeszcze się nasunie to nie omieszkam napisać. |
|
Ale racje przecież mam, starałem się tylko wytłumaczyć co oznaczają te skróty, nie odnosiłem się w tym do routerów;p. Jakby co to pamiętam to z książki informatycznej a tam raczej błędu nie mogło być :O
Dążący do nieskończoności rozmarzony realista, konsekwentnie zmierzający do celu
|
|
Mógł być, w szczególności, gdy książka nie jest zbyt na czasie. Ogólnie sytuacja wygląda tak, jak nakreślił ją TheBobson (i to i tak w bardzo ogólnym skrócie) K. <3
|