WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

[SPOILER] Wielkie Odbijanie

permalink wysłany:
Wygląda na to, że jeszcze przed kataklizmem czekają nas wielkie i wspaniałe zmiany =) Szykuje się nam odbicie Gnomeregan dla Przymierza i odzyskanie Echo Isles dla Hordy. Wnioskowane jest to z najnowszych plików gry:

Achievement
Gnomecoming King - You assisted High Tinker Mekkatorque and the Gnomeregan Exiles in the recapture of Gnomeregan's surface.
Gnomecoming Queen - You assisted High Tinker Mekkatorque and the Gnomeregan Exiles in the recapture of Gnomeregan's surface.


Czary
Motivate - Motivates a Gnome Citizen to enlist. / 20 yd range, Instant, 3 sec cooldown
Brilliant Tactics - For Gnomeregan! / 80 yd range, Instant
Boon of the Loa - For the Darkspear! / 80 yd range, Instant
Paint Bomb - Covers enemy target in paint. / 15 yd range, 1 sec cast, 1 sec cooldown
Gnomeregan Overcloak - Right Click to don a cosmetic cloak. Will cover the appearance but not the effect of any existing cloak. / Instant, 1 sec cooldown
Orgrimmar Overcloak - Right Click to don a cosmetic cloak. Will cover the appearance but not the effect of any existing cloak. / Instant, 1 sec cooldown
Attune - Attune the captured frog to Vanira's sight at Vanira's Sentry Totem. / 10 yd range, 1 sec cast
Frogs Away! - Toss one of Vanira's attuned frogs at one of the illuminated locations on the Echo Isles. Only works when riding a bat. / 100 yd range, Instant
Vol'jin's War Drums - Play Vol'jin's War Drums to recruit Troll Citizens to the cause of retaking the / 10 yd range, 1 sec cast


Osobiście wnioskuję z tego, że walka o Echo Isles będzie przebiegać w powietrzu (zmienianie wrogów w żaby i zrzucanie ich gdzieś), natomiast bitwa o Gnomeregan będzie wielkim meczem paintballa (obrzucanie farbą wrogów zmieniającą ich w gnomy?).
Mniejsza o to, baaaaardzo podoba mi się pomysł stworzenia przyjaznego miejsca dla obu tych ras, które do tej pory korzystały z gościnności innych nacji. Tylko żeby jeszcze coś zrobiono z Exodarem to by było cud miód :)

Źródło to oczywiście MMO-Champion.
  roxman
permalink wysłany:
jeśli można sie zapytac co ci w exo nie pasuje ?
permalink wysłany:
Miasto całkowicie opuszczone przez graczy. Jedyne osoby, które się tam zatrzymują, to levelujący Draenei - a i to zwykle do 20 poziomu, bo potem dużo wygodniej jest latać do Darnassus niż czekać na statek, który jest jedyną drogą łączącą tą stolicę z kontynentem. Moim zdaniem wystarczyłoby tam umożliwić dotarcie hipogryfem i zrobić jakiś port do Northrend. Teraz jest bardzo dobry moment na zrobienie z tym czegoś, bo Exodar i Darnassus będą najbliższymi stolicami Przymierza do Mount Hyjal (chyba, że SW znowu dostanie bezpośredni transport w to miejsce, dzięki czemu dalej skupiałoby całą populację).
permalink wysłany:
Taaak teraz dopiero będą diametralne zmiany - osoby od 78 do 82 będą przylatywały do Darn lub Exo bo bliżej do Mount Hajal i Uldum.
Ale wracając do tematu to jeśli wieżyć temu co mówi Blizz, odbijanie Gnomergan i Echo Isles będzie dostępne dla wszystkich graczy niezależnie od poziomu. To byłoby epickie: setki pierwszolevelowych gnomów najeżdża na miasto! Mam nadzieję że nowe-stare miasta nie podzielą losów Silvermoon( choć wg. Lore kiedy Garosh przepędzi pozostałe rasy Hordy z Orgrimmar to zamieszkają właśnie w stolicy Trolli).
This is ten percent luck,
Twenty percent skill,
Fifteen percent concentrated power of will,
Five percent pleasure,
Fifty percent pain,
And a hundred percent reason to remember the name!

http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/zarowapl.png
permalink wysłany:
Ja sądze, że to będzie epickie wydarzenie, w którym może Thrall, Garosh będą brać udział i inni dowódcy tak jak np. obijanie under :)
permalink wysłany:
Z tego co wiem to do Gnomergan wyruszy król gnomów(nigdy nie zapamiętam jego imienia :)) i Magni Bronzebeard. Co do Echo Isles to raczej nie spodziewałbym się pomocy Garosha-Thralla-Cairne`a. Może prędzej Sylvannas w ramach rewanżu i obecnej sytuacji Forsakenów, przybędzie z pomocą, ale nie wiadomo. Może event rozpocznie się przed zmianą Warchiefa?
This is ten percent luck,
Twenty percent skill,
Fifteen percent concentrated power of will,
Five percent pleasure,
Fifty percent pain,
And a hundred percent reason to remember the name!

http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/zarowapl.png
permalink wysłany:
A może elfy ? ;p
permalink wysłany:
Przypominam o tym:

LINK

Osobiście nie sądzę, żeby w te operacje mieszali się inni liderzy. Przyćmiłoby to osoby Mekkatorqua i Vol'jin'a, a przecież celem eventu jest właśnie zwrócenie uwagi na te postaci i 'stworzenie' im miejsca w fabule.

Jeśli chodzi o poziomy, to Blizzard oficjalnie potwierdził słowami jednego z CMów na forum, że udział w odbijaniu wziąć będą mogły postacie na każdym levelu, przy czym ich wkład w dzieło będzie różny.
permalink wysłany:
Fakt chociaż mnie intryguje jeszcze jedna rzecz: z plakatu nawołującego do walki można przeczytać iż "prawdopodobieństwo następnej katastrofy w najbliższym czasie wynosi 11,59%". Czy ma to oznaczać że jednego dnia rozpocznie się odbicie Gnomergan, a w następnym Deathwing wywoła trzęsienie ziemi, które zasypie miasto(zatopi Echo Isles)? To by wyjaśniało komentarz dot. Gnomergan po Blizzconie - "Gnomy będą mogły odzyskać swoje ukochane miasto do czasu kiedy znów je stracą".
This is ten percent luck,
Twenty percent skill,
Fifteen percent concentrated power of will,
Five percent pleasure,
Fifty percent pain,
And a hundred percent reason to remember the name!

http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/zarowapl.png
permalink wysłany:
Pozwolę sobie zacytować fragment naszego tłumaczenia propagandowych materiałów Mekkatorque'a:

Przemawiając do niewielkiej grupki różnych przedstawicieli Przymierza, Mekkatorque stwierdził, że teraz jest najlepszy czas, by zaatakować. W końcu Thermaplugg przez wiele lat już unikał śmierci i wciąż rządzi Gnomereganem; a wraz z upadkiem Króla Lisza, ostatniego wielkiego zagrożenia dla mieszkańców Azeroth, szanse na jakikolwiek kataklizm w najbliższej przyszłości wynoszą „mniej niż 12,7%”, jak wyliczył Doc Cogspin, główny polowy doradca medyczny Mekkatorque’a.

Ja ten fragment odbieram bardziej w ten sposób, że Gnomy, nie wiedząc (w przeciwieństwie do nas) o nadchodzącym Kataklizmie, uważają to za najlepszy moment do ataku. Na horyzoncie bowiem nie widać żadnych nowych zagrożeń. Tym samym nie uważam, by po odzyskaniu miasta mieli je znów stracić. Wbrew pozorom kilka konkretów wnosi tu publikowany niedawno Battle Plan:

(...)To that end, we are introducing a new quest line and event by which players can take part in taking the first steps to do just that by recapturing Gnomeregan’s surface and reclaiming a small portion of their former home. Once this area has been reclaimed, all new gnomes will start in this reclaimed territory.

Mówi on dość jasno, że w trakcie eventu nie odzyskamy całego miasta, a jedynie jego małą część - powierzchnię. Domyślam się, że chodzi tu o te tereny, które leżą jeszcze poza portalami do samej części zinstancjonowanej. Najciekawsza jest jednak informacja, która mówi, że po zakończeniu ataku wszystkie nowe gnomskie postaci będą zaczynać grę na tym odzyskanym terenie - jest to więc już bardzo, bardzo znaczące. Zwłaszcza to moim zdaniem potwierdza, że powierzchnia Gnomereganu zostanie odzyskana na stałe.
permalink wysłany:
Moim zdaniem miasto zostanie powiększone a instancja, będzie pełniła podobną funkcje jak np. Stockades w SW.
Sześćset sześćdziesiąt sześć miliardów sześćset sześćdziesiąt sześć milionów sześćset sześćdziesiąt sześc tysięcy sześćset sześćdziesiąt sześć przecinek sześćset sześćdziesiąt sześć.
permalink wysłany:
Mam tylko pytanie kiedy to się odbędzie?
Musze wiedzieć jaki level wbije .
  Eleeist
permalink wysłany:
Przewidywana data premiery: koniec wakacji lub wrzesień/październik.