WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

Questy i raidy

  Alcer
permalink wysłany:
Cześć, nie będę dłużej przedłużał więc przechodzę do rzeczy.

Questy:

1.Z tego co udało mi się zaobserwować to podczas levelowania i przechodzenia z krainy do krain, jest masa questów i szczerze mówiąc miałem już kilka razy sytuacje, gdzie po prostu miałem hud zawalony tymi questami, ponieważ jeden quest potrafił przenieść mnie do innej krainy gdzie czekały na mnie kolejne 3 questy z nowej krainy i tak w kółko. W pewnym momencie już się gubiłem, bo nie wiedziałem z jakiej krainy robić questy, która da mi najwięcej korzyści itd. Macie może jakąś swoją "taktykę" jeżeli chodzi o questowanie? Mam na myśli to, żeby te questy układały się w jedną kupę a nie były pomieszane z każda z krain. Przykładowo expiłem w krainie X, odebrałem parę questów z tej krainy, lecz jeden quest jest w krainie Y gdzie jest to kilka dobrych minut latania. Co w takiej sytuacji zrobić? Lepiej questować nadal w krainie X i dopiero jak po drodze mi będzie, to udać się do krainy Y czy może od razu udać się do krainy Y? Mam nadzieję, że nie poplątałem za bardzo i da się zrozumieć co napisałem.

2. Czy stanie się coś jeżeli po prostu ominę/usunę dany quest? I czy jest warte usuwanie questów lub omijanie ich?

3. Questy dzielą się na fabularne oraz poboczne? Jeżeli tak to w jaki sposób je odróżnić?

Raidy:

Jakieś wskazówki/porady dla początkującego jeżeli chodzi o raidy? Pytam ponieważ nie chce wchodzić na raida i zrobić z siebie kretyna który nie wie co robić dokładnie na takim raidzie.

To na razie tyle. Jeżeli przyjdą mi do głowy jakieś pytania, to się udzielę.

permalink wysłany:
1.Krainy skalują się do twojego poziomu, więc czy będziesz expił w krainie x czy y nie ma znaczenia :)
2.Nic się nie stanie.
3.W każdej krainie masz coś takiego jak story progress. Wystarczy kliknąć na krainę, która Cię interesuje i po prawej stronie nad questami będziesz miał zaznaczone na jakim etapie danej krainy jesteś.
4.Znajomość taktyk i swojej klasy.
  Alcer
permalink wysłany:
Co do profesji:

Jest może jakaś strona na której jest wypisane w jaki sposób można zarobić na danej profesji? Jeżeli nie, to chciałby ktoś się wysilić, aby napisać krok po kroku, co i jak, aby zarobić na danej profesji?

Z góry bardzo dziękuję.


permalink wysłany:
Jest wiele sposobów zarobku na profesjach. Najpopularniejsze to jak zawsze herbal i alchemia/mining. Zbierasz i sprzedajesz albo przerabiasz je na to co aktualnie jest w cenie.
permalink wysłany:
mining, czyli zbieranie skałek i ich przetapianie w sztabki oraz zbieranie kamieni szlachetnych (gemów) i nieszlachetnych (w początkowej fazie - stone'y). każda skałka jest coś warta, część gemów również jest coś warta. oczywiście ciężko jest sobie wyobrazić, że wstrzymujesz się z levelowaniem, by zbierać na potęgę skałki z pierwszego kontynentu, ale z zasady jeśli widzisz, że np. gold jest wart obecnie 10g, to warto przemyśleć jego zbieranie, gdy tylko pojawi się na radarze. W Outland pojawiają bardziej lukratywne skałki, tak samo w Northrend, czy później w pandarii.

Jeśli dobierzesz do miningu profesję zależną, czyli blacksmithing/engineering/jewelcrafting, to z przetworzonych skałek tworzysz przedmioty. Mając addon mówiący o aktualnych cenach na aukcjach, możesz włączyć sobie daną profesję, wejść w zakładkę Unlearned i zobacz ile różnych recept możesz w grze znaleźć (i gdzie ich szukać). przy nich będziesz mieć potencjalną wartość wytworzonego przedmiotu, więc i ewentualny sens jej poszukiwania.


Analogicznie możesz postępować z innymi profesjami. oczywiście tu i teraz ceny są jakie są i opłacalność jest jaka jest. Za parę miesięcy wejdzie nowy dodatek, który pokaże nam, które profesje będą bardziej lub mniej opłacalne (oczywiście zbierackie zawsze będą na topie, więc pomyśl, czy celem zarobku nie stworzyć herbalista i minera, a potem hurtem opychać wszystko na aukcjach. Stwórz sobie jedną postać stojącą przy aukcjonerze. wyposaż ją w torby i trochę golda i jej przesyłaj mejlem zebrane przedmioty i niech ona je wystawia.
kasa na token za 30zł
  Alcer
permalink wysłany:
Dzięki za odpowiedzi.

Mam pytanie dotyczących petów huntera.

Czy jest różnica między białym tygrysem a czarnym? Głównie chodzi mi o to, czy pety które można złapać, mają różnice miedzy sobą jeżeli chodzi o statystyki? Z tego co wiem, to pety dzielą się na tank oraz damage i to tylko tyle. Dużej wiedzy na ten temat zbytnio nie mam.
  Alcer
permalink wysłany:
Tu znowu Ja z kolejnym pytaniem.

Wbiłem 80 lvl i miałem do wyboru questy, a dokładnie wybrać się na cataclysm albo na pandarie. Wybrałem cataclysm, lecz Ja questuję sobię na spokojnie w outlandzie a dokładnie w Terokkar Forest, robiąc sobie po kolei questy. I tu pojawia się pytanie:

Czy questować dalej w outlandzie czy wybrać się już na cataclysm? Na tym lvlu powinienem w ogóle siedzieć na outlandzie?

Proszę o wyrozumiałość jeżeli dla kogoś to głupie pytanie.
permalink wysłany:
Decyzja zależy do Ciebie, ale wydaje mi się, że teraz będziesz dostawał mniej expa na outland. Przy obecnym systemie levelowania ciężko jest poznać wszystkie krainy z każdego dodatku. Niedługo wychodzi prepatch i ten system się zmieni. Po wbiciu 10 poziomu będziesz mógł wybrać na którym dodatku chcesz expić do maxa, więc jest to jakaś szansa, żeby robić story, które umknęło Ci do tej pory.