WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

I'm back - czyli powrót po latach.

permalink wysłany:
Siemanko, nigdy nie sądziłem, że znów będę nowicjuszem ale jednak :) Więc od początku.

W Wowa zaczłem grać jeszcze w LO, w tego oryginalnego, z MC i BWL na The Maelstorm, piękne czasy, Polska Guildia :)
Zraidowane wszytko, postać Gnome mage prawie full t2. Potem długo długo nic, do TBC nie dociągnałem na oficjalu.

Na studiach zaczęła się przygoda z serwerami prywatnymi, najpierw HellGround i TBC i znowu Gnome Mage. Od zwykłego szaraczka do GM'a i raidowaliśmy wszystko co było możliwe. Później kolejna przerwa i kolejny serwer - Sunwell - tam to już poszło a grubo.

Sunwell to WOTLK. Chciałem grać na spokojnie ale skończyło się znowu na GM'owaniu kilku gildiom - robienie po kilkanaście raidów tygodniowo, 7 postaci ubranych od tanków przez dps do healowania i gra po kilkanaście godzin dziennie - codziennie - z przerwami na imprezy - w końcu od czego są studia. Po różnych perypetiach i po dużej ilości patologii spotkanej w grze - koniec. Koniec. Koniec.

Mija hmm 7 lat? i takim oto sposobem, podczas świątecznego urlopu po kupnie sprzętu do montażu i obróbki foto / video naszło mnie na granie. Żyjemy w takich czasach ze kupienie, zainstalowanie i założenie postaci zajęło mi może godzinę - taki prezent na 30 urodziny.

I powiem Wam, że jestem troszkę zakłopotany, bo z gry którą opuszczałem na studiach i o której myślałem, że wiem niemal wszystko to, nie wiem nic :)

Jestem w sytuacji takiej - DoomHammer - Demon Hunter - lvl 120 ( z wyboostowanego 110 w 2 dni ) - i stoję w tym Dalaran jak pajac nie mogąc wzlecieć w powietrze To tak tytułem wstępu.

Widzę, że content jest ogromny, nie wiadomo w co palce włożyć, czasu na gre jak na lekarstwo, czasy studenckie poszły w zapomnienie - dużo pracy, dzieci, dom, treningi - generalnie zgred.

1. Czy jest może tutaj grupka graczy na DoomHammerze? zawsze to raźniej z kimś polatać.
2. Czy faktycznie, żeby latać kolejne pół roku spędze robiąc to : LINK przecież zrobienie tych Achievmentów zajmie wieczność
3. Bym prosił uprzejmą duszę o przybliżenie prawy PVP. Próbowałem poszukać vendorów PVP ale zwątpiłem i z tego co wyczytałem to cały system się zmienił i wygląda to z goła inaczej.
4. Ile czasu zajmują nowe raidy? Z tego co narazie zauważyłem po dungach z rf'a to wpadasz na 15 min i wypadasz. Nie to co kiedyś, że głupi dungeon się robiło i 2h.

Tak na szybko to chyba tyle. Także witam wszystkich serdecznie, z góry dzięki za wszystkie porady i wskazówki.
Przygoda się dopiero zaczyna. Póki co wiem jedno. Wyboostowana nowa Klasa na 120 poziom to póki co za dużo nowego na raz. Nie idzie tego wszystkiego ogarnąć.permalink wysłany:
Ad. 1 Z widzenia/przeglądania forum coś kojarzę, ale gdybyś się zdecydował to zapraszamy na Shadowsong.
Ad. 2 Z tego wszystkiego to repa z Tortollanami zajmuje najwięcej czasu, ale i tak będzie się robiła praktycznie sama o ile nie olejesz emissary (po 1500 repy na jedno), assaulty (nie licząc samych questów) daja w sumie też po 1000-1500 reputacji (jeżeli u wrogiej frakcji to całość do 7go legionu/honorbound), jeżeli u siebie to część do repy z danej krainy, część do 7go/honorbound. Warto zarzucić sobie kontrakt na repe, która najwolniej idzie (z inskrypcji, w miarę tanio na AH) i ewentualnych buffach do repa (np aktualnie karuzela z darkmoon).
Ad. 4 Dungeony
To co się aktualnie w przypadku dungeonów liczy to Mythic+. Aktualnie są 4 zasadnicze poziomy trudności dungeonów:
-Normal - błyskawicznie przestają mieć znaczenie, nawet na nowej postaci
-Heroic - w sumie tylko na chwilę, żeby uzbierać do 320 na LFR/Warfront, ewentualnie, żeby móc iść na
-Mythic - dodany w Warlords of Draenor, pełny zestaw mechanik, aktualnie ostatni poziom, z którego leci sprzęt z azerite traitami (tj czapka, chest, shoulderki)
-Mythic+ - to co się liczy

Idea Mythic+ jest jakby żywcem przeszczepiona z Diablo, gdzie masz rifty. Są kolejne poziomy Mythic+ od +2 w góre (teoretycznie nie ma limitu). Z każdym kolejnym poziomem wszystko ma coraz więcej hp i coraz mocniej bije.
Na poziomach +2, +4, +7 i +10 dochodzą nowe mechaniki, z którymi trzeba sobie radzić. Zestaw zmienia się co tydzień.
LINK - opis wszystkich jakie występują, razem z informacją co jest, co będzie za tydzień i za dwa tygodnie.
Mythic+ różni się od innych poziomów dodatkowo tym, że robisz go na czas i nie ma żadnego lootu, aż do ukończenia, kiedy pojawia się skrzynka z nagrodami.
Kluczowe jest to, że aktywowanie mythic plusa wymaga posiadania klucza. Klucz na mythic+ można zdobyć robiąc zwykłego mythica, mythic+ z kimś innym (będzie wtedy w skrzynce), z tygodniowej skrzynki za mythic plusy (dostajesz nagrodę za najlepszy zrobiony mythic plus w danym tygodniu).
Każda instancja ma timer, jeżeli wyrobisz się w czasie, to osoba, która włożyła klucz na początku dostaje nowy klucz, na wyższym poziomie do losowej instacji. To jak bardzo klucz się zupgraduje zależy od tego ile czasu wam zostanie na koniec, minimum +1, maksimum +3 poziomy. Timer jest różny dla różnych instacji, ale to około 30-40 minut.
Jeżeli nie wyrobicie się w czasie, ale ukończycie instację, to właściciel klucza dostanie nowy losowy klucz na poziomie niższym niż włożony.
Jeżeli instancja nie zostanie ukończona w ogóle, to właściciel klucza dostanie klucz do tej samej instacji, ale na niższym poziomie.
Klucz nie może mieć poziomu niższego niż 2. Od 8.1 klucza nie można też wyrzucić.

Przypadkowo grasz jedną z bardziej popularnych klas na mythic plusach.

Ad 4. Rajdy
Do 23 stycznia aktualnym rajdem jest Uldir, później Battle for Dazar'alor. Uldir HC przy założeniu, że wszystko idzie gładko, nie ma wipów, przerw itp, jest spokojnie do zrobienia w mniej niż 2h. Battle będzie miało jednego bossa więcej, ale pewnie ostatecznie też będzie to podobny czas. Wiadomo, jeżeli cokolwiek idzie nie tak, albo progresujesz, to czas może szybko rosnąć.
permalink wysłany:
no i już człowiek wie troszkę więcej :)

Kiedyś rekreacyjnie grałem w Diablo na PSie także kojarzę rifty ale czy mi się to podoba? Troszkę mnie przeraziłeś, pytanie jak w praktyce to wygląda bo póki co mam mieszane odczucia :/ Kopiowanie rozwiązań z innych tytułów wg mnie bez sensu. No nic, czas pokaże.

Póki co item lvl 301 więc ledwo zacznę heroici robić :)

Wziąłem się za to, żeby odblokować to latanie i zacząłem robić low questy na Broken Isles żeby powbijać repy na honored + world questy i odkryć cały kontynent. Nie wiem jak szybko to pójdzie ale cóż, skoro nie da się tego przeskoczyć to trzeba cisnąć. Rozumiem, że trzeba zrobić wszystkie pathfindery, żeby wszędzie móc latać?

Żeby do Was dołączyć na Shadowdong'u musiałbym zmienić frakcje i serwer :) z chęcią ale to $$ i narazie zostanę tutaj, zobaczymy czy uda się znaleźć kompanów do gry.

Wiadomo, fajnie wejść do ogarniającej już ekipy, wchodzić raz na tydzień na raid i zrobić wszystko bez wipe'ów.
Przy obecnym zasobie czasowym trzeba będzie prędzej czy później do tego dążyć bo nie ma czasu na progresowanie i uczenie każdego po kolei jak kiedyś.

Dzięki za przybliżenie sprawy z Dungami. Pewnie będę jeszcze pytać wciągu dnia jak mi się coś nasunie :)
permalink wysłany:
Żeby ożywić trochę dyskusje po dzisiejszym dniu parę pytań.

1. Jak dostać się z Orgri do Booty Bay? Kiedyś latały Zeppeliny, pływały łodzie dziś nic nie mogę znaleźć
2. Dlaczego nie mogę u gościa zmieniającego wygląd rzeczy zmienić na Warblades of the Decievier. Zrobiłem jakiś tam quest DH, mam to w bagu ale nie dodało się do kolekcji.
3. Co byście polecili z profesji? Skin + leather? Bo nad tym myślę. Nie chodzi o zarobek, bardziej o to co mogę sam dla siebie zrobić i bardziej się przyda.

ps. Tragedia z tymi achivami do latania

Pozdro.
permalink wysłany:
1. Nigdy do booty bay żaden sterowiec nie latał. Jedynie do obozu hordy nieopodal. Takowy nadal lata, ale wieże zostały przeniesione do środka miasta. Są one zaznaczone na mapie Orgrimmaru czerwonymi kółkami. Ogólnie teraz wszytkie statki i sterowce są zaznaczone na mapie więc jest je łatwiej znaleźć niż wcześniej.m

2. Bronie artefaktowe i ich wyglądy są dodawane do kolekcji tylko w momencie zalogowania do gry. Jeżeli w trakcie gry coś nowego w tej kategorii zdobędziesz nie zostanie ono dodane do kolekcji dopóki się nie zalogujesz ponownie. Dodatkowo artefakty mają ograniczenie co do specjalizacji. Aby użyć Warblades of the Deceiver musisz być w specjalizacji Havoc.

3. Poza rzeczami do transmo to niecraftowałem sobie gearu przez długi czas. Więc nie wiem jak bardzo będzie Ci to przydatne.

Co do pathfinder achievementów, aby latać w Draenorze potrzebujesz Draenor Pathfinder, żeby latać w Broken Isles potrzebujesz Broken Isles Pathfinder Part 2, wymaga on między innymi zdobycia Part 1. Natomiast aby latać w Kul Tiras and Zandalarze potrzebujesz Battle for Azeroth Pathfinder Part 2, aktualnie jeszcze jeszcze niedostępny przez kilka miesięcy, także bądzie wymagać wersji Part 1.
permalink wysłany:
Vampyr78 napisał :
1. Nigdy do booty bay żaden sterowiec nie latał. Jedynie do obozu hordy nieopodal. Takowy nadal lata, ale wieże zostały przeniesione do środka miasta. Są one zaznaczone na mapie Orgrimmaru czerwonymi kółkami. Ogólnie teraz wszytkie statki i sterowce są zaznaczone na mapie więc jest je łatwiej znaleźć niż wcześniej.m
Dokładnie ten obóz miałem na myśli. Generalnie STV. Wiesz, po takiej przerwie niektóre rzeczy pamięta się jak przez mgłę, szczególnie sprawy z classic kiedy ZG 25 man to był mały raid. Dzięki za przybliżenie sprawy gdzie aktualnie odlatują sterowce. Mam nadzieję, że to czego szukam w STV się nie zmieniło.

Vampyr78 napisał :
2. Bronie artefaktowe i ich wyglądy są dodawane do kolekcji tylko w momencie zalogowania do gry. Jeżeli w trakcie gry coś nowego w tej kategorii zdobędziesz nie zostanie ono dodane do kolekcji dopóki się nie zalogujesz ponownie. Dodatkowo artefakty mają ograniczenie co do specjalizacji. Aby użyć Warblades of the Deceiver musisz być w specjalizacji Havoc.
Od czasu ich zdobycia logowałem się już sporo razy i dalej nic. Tak, aktualnie latam w specjalizacji Havoc. Czy to kwestia boostu 110? Nie mam pojęcia a szkoda bo fajnie wyglądają.

Vampyr78 napisał :
3. Poza rzeczami do transmo to niecraftowałem sobie gearu przez długi czas. Więc nie wiem jak bardzo będzie Ci to przydatne.
Ok, w takim razie poszperam sobie w necie i poszukam może czegoś innego.

Vampyr78 napisał :
Co do pathfinder achievementów, aby latać w Draenorze potrzebujesz Draenor Pathfinder, żeby latać w Broken Isles potrzebujesz Broken Isles Pathfinder Part 2, wymaga on między innymi zdobycia Part 1. Natomiast aby latać w Kul Tiras and Zandalarze potrzebujesz Battle for Azeroth Pathfinder Part 2, aktualnie jeszcze jeszcze niedostępny przez kilka miesięcy, także bądzie wymagać wersji Part 1.
No już się chyba z tym oswoiłem i po prostu robię swoje, powoli i przeplatam dungami dla urozmaicenia. Nie ma tego złego, przynajmniej poznam światy, w których nigdy nie byłem. A dziś pierwszy Heroic.
permalink wysłany:
@Update

1. Zeppeliny odnalezione, jednak to czego szukałem się też zmieniło, niestety. Pora zapomnieć o LINK
2. Odnalazłem u Pana zmieniacza transmodyfikacje w Twinlades of the Deciever.
3. Heroici za mną, czuć różnicę ale bez tragedii. Teraz 320 ilvl bodaj na random raid?

Z tym PvP nikt nic? tyyyle ludzi na forum :)

Miłego.
permalink wysłany:
Niekoniecznie nie da się zdobyć już tygrysa. Z informacji na wowheadzie wynika, że można go wylosować w kontenerze, który kupujesz na czarnym rynku. Niestety podane ceny to od 2 do 7,5 mln golda. :)
permalink wysłany:
3. Bym prosił uprzejmą duszę o przybliżenie prawy PVP. Próbowałem poszukać vendorów PVP ale zwątpiłem i z tego co wyczytałem to cały system się zmienił i wygląda to z goła inaczej.

Obecnie itemy PvP lecą z Frontu (quest i random drop), ze skrzynki z bg, za wbicie conquestów do 500, ze skrzynki za wygranie rated. Ostatnie 2 nagrody odbierasz w budynku, który powinineś mieć zaznaczony na mapie Dazaloru taką frakcyjną ikonką. Nie wiem gdzie dokładnie Horda to ma. A poziom przedmiotu zależy od ratingu.
Already they plot against us.
Seize this moment, Varian.
Dismantle the Horde...

Szukasz dużej, aktywnej gildii? Lej Horde W Morde na Wildhammer to miejsce dla Ciebie. Zapraszamy :)
permalink wysłany:
Gordek napisał :
Niekoniecznie nie da się zdobyć już tygrysa. Z informacji na wowheadzie wynika, że można go wylosować w kontenerze, który kupujesz na czarnym rynku. Niestety podane ceny to od 2 do 7,5 mln golda. :)
Tak, tak czytałem o tym BMAH, dalej podtrzymuje, że moge o nim zapomnieć :D w kiermanie marne 3 tysie heh.

@Liq - dzięki, obadam sprawę. Hardcorowym graczem PvP nigdy nie byłem ale 2200 w arenach na naramy wbite było :) Dobrze, mieć jakiś secik do zabawy world PvP.