WoWCenter.pl
wikass zabił Mythrax the Unraveler (Normal Uldir) po raz 2.     
kuturin zdobył 7th Legionnaire's Cuffs.     
Nikandra spełnił kryterium Loot 200,000 gold osiągnięcia Got My Mind On My Money.     
Tooly zdobył Fairweather Helm.     
Muattin zdobył osiągnięcie The Dirty Five.     
Yoozku zdobył Parrotfeather Cloak.     
Mlody89 zdobył Royal Apothecary Drape.     
Weakness zabił Dazar, The First King (Mythic King's Rest) po raz 6.     
liq spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Osiol spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
Wuntu zabił Zek'voz, Herald of N'zoth (Heroic Uldir) po raz 1.     
Olsa zabił Vectis (Heroic Uldir) po raz 6.     
Sarenus spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
kajtasus zdobył osiągnięcie Come Sail Away.     
ossir spełnił kryterium osiągnięcia Saving for a Rainy Day.     
mcpablo spełnił kryterium Alliance players slain. osiągnięcia Frontline Slayer.     
Emmm zabił Taloc (Heroic Uldir) po raz 17.     
AsaGorth spełnił kryterium Big-Mouth Clam osiągnięcia The Oceanographer.     

World of Warcraft: Legion od 30 sierpnia na europejskich serwerach - nowości i zmiany w nowym dodatku!

Patch

World of Warcraft: Legion od 30 sierpnia na europejskich serwerach - nowości i zmiany w nowym dodatku!

  Quass:
http://wowcenter.pl/Files/legion_premiere_podsum_head.gif

Aktualizacja 23:55 - Zadanie prowadzące na Zniszczone Wyspy jest już dostępne!
Aktualizacja 22:00 - Dodano nowy zwiastun pt. "Przeznaczenie Azeroth" z polskimi napisami.

Dzisiaj o północy oficjalnie rozpocznie się dodatek World of Warcraft: Legion (zakładając, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i serwery nie wylecą w powietrze). Szóste rozszerzenie do gry zabierze nas na Zniszczone Wyspy, gdzie bohaterowie Hordy i Przymierza podejmą próbę powstrzymania Płonącego Legionu. W tym celu zawiązane zostaną Zakony Klasowe - organizacje składające się z najbardziej elitarnych przedstawicieli poszczególnych klas. W swoich siedzibach postarają się zebrać wszystko, co da im przewagę nad demonami, a zrobią to przy pomocy Artefaktów - potężnych broni, które będą rosnąć siłę wraz z postaciami graczy.

World of Warcraft: Legion wprowadza mnóstwo zmian i nowości - od nowych rajdów i podziemi, po najdrobniejsze ulepszenia graficzne. Nie sposób byłoby podsumować wszystkiego, jednak w tym artykule znajdziecie najważniejsze informacje o nowym dodatku, zaczynając od wprowadzenia do fabuły, a kończąc na nowych funkcjach i systemach.

Film wprowadzającyZwiastun rozgrywkiZwiastun premierowyHistoria


W następstwie porażki Płonącego Legionu na Draenorze, Gul'dan został wysłany do Azeroth, aby tam podjąć próbę otwarcia wrót dla demonicznych armii. Czarnoksiężnik wyruszył na Zniszczone Wyspy w celu odnalezienia starożytnego Grobowca Sargerasa, ale po piętach wciąż deptał mu Khadgar, arcymag Kirin Toru. Wydarzenia, które odbyły się bezpośrednio przed inwazją Legionu możecie poznać w polskiej wersji audiobooka Grobowiec Sargerasa, fenomenalnie przeczytanego przez Miłogosta Reczka.

http://wowcenter.pl/Files/legion_premiere_podsum_00.jpg


Nowy dodatek to również nowa seria krótkich animacji - tym razem przybliża ona trzy kluczowe postacie, które napotkamy na Zniszczonych Wyspach, czyli Gul'dana, Illidana oraz Khadgara. Chociaż dwa filmy skupiają się w głównie na ich przeszłości, to animacja o Khadgarze przedstawia wydarzenia, które miały miejsce niedługo po tych z powyższego audiobooka.Gul'dan


Khadgar


Illidan

Ostatecznie, wszystko rozstrzygnęło się na Strzaskanym Wybrzeżu. Horda i Przymierze zebrały swoje siły i wyruszyły na wyspę, gdzie znajdował się Grobowiec Sargerasa. Tam, pod dowództwem liderów obu frakcji i przy wsparciu największych bohaterów Azeroth, wspólnie podjęto próbę powstrzymania inwazji Legionu. To, jak zakończyła się bitwa możecie zobaczyć na poniższych cinematikach:


Blizzard przygotował też cztery komiksy, skupiające się na ważnych postaciach i frakcjach w nowym dodatku. Pierwszy, noszący nazwę Serce z Kamienia, opowiada o przebudzeniu się krasnoludzkiego króla Magniego i jego relacjach z Moirą. Zmierzch Suramaru przybliża kulisy sprzymierzenia się elfiej rasy Dzieci Nocy (Nightborne) z Legionem, a Podzielona Góra daje wgląd w historię plemion taurenów z Highmountain. Bez wątpienia powinniście jednak przeczytać zeszyt zatytułowany Dziedzic Wilka. Przedstawia on reakcję Anduina na wieść o śmierci jego ojca oraz pozwala nam na chwilę spojrzeć w przyszłość historii Warcrafta.

Komiksy są darmowe, lecz dostęp do nich wymaga stworzenia konta w serwisie Comixology lub Amazon.

http://wowcenter.pl/Files/legion_premiere_podsum_07.jpg

Nowa zawartość

Zniszczone Wyspy


Wkrótce po przeniesieniu miasta Dalaran znad Karazhanu, dotarciu na Zniszczone Wyspy oraz zdobyciu swoich Artefaktów i założeniu Zakonów Klasowych, będziecie mogli rozpocząć przygodę na nowym kontynencie. Tym razem zdobywanie poziomów działa jednak trochę inaczej - w siedzibie Zakonu możecie wybrać jedną z czterech stref (Azsuna, Val'sharah, Stormheim lub Highmountain), a przeciwnicy zeskalują się do poziomu Waszych postaci, co pozwoli na odkrywanie historii w dowolnej kolejności.

http://wowcenter.pl/Files/legion_premiere_podsum_06.jpg


Waszym głównym celem na Zniszczonych Wyspach będzie zdobycie Filarów Stworzenia (Pillars of Creation). To starożytne relikty tytanów, stworzone w celu ukształtowania Azeroth, które według Khadgara mogą powstrzymać inwazję Legionu. Każdy z nich jest ukryty w innej strefie.

Stormheim

Stormheim to kraina, gdzie setki lat temu osiedliła się część rasy vrykuli, w poszukiwaniu swoich prawdziwych bogów. W tej strefie znajdziecie Halls of Valor, gdzie po śmierci trafiają ich najwięksi wojownicy, oraz Helheim - tutaj Helya sprowadza niegodnych chwały u boku Odyna.

W tym miejscu rozbiły się też siły Przymierza pod dowództwem Genna Greymane'a oraz prowadzeni przez Sylvanas wojownicy Hordy. Doświadczymy tu rozwinięcia ich konfliktu oraz dowiemy się, czego tak naprawdę szuka Windrunner.


Azsuna

Przepełniona magią Azsuna ucierpiała najwięcej w efekcie inwazji Płonącego Legionu, który zajął niemal cały półwysep Faronaar i Wyspę Strażniczek. Wysłanniczki królowej Azshary przetrząsają strefę w poszukiwaniu reliktu znanego jako Tidestone of Golganneth, a na północy niebieskie smoki muszą poradzić sobie z wiecznie głodnymi mocy wygnańcami z Suramaru.


Highmountain

Highmountain to jeden z największych obszarów górskich w Azeroth, zamieszkany przez liczne plemiona taurenów, które dotychczas żyły w zgodzie z podziemną rasą drogbarów. W następstwie inwazji Legionu, Dargrul, przywódca drogbarów, ukradł taurenom starożytny relikt dający władzę nad potęgą ziemi. Teraz, plemiona muszą ponownie zjednoczyć się i z pomocą awanturników odzyskać skradziony Filar Stworzenia, jednocześnie stawiając czoła zagrożeniu ze strony Legionu.


Val'sharah

Ostoja druidów i miejsce, w którym Malfurion Stormrage pobierał nauki od Cenariusa, Val'sharah grozi niebezpieczeństwo na dwóch frontach. Z jednej strony, Płonący Legion rozpoczął atak na Świątynie Elune i zinfiltrował fortecę Black Rook Hold. Z drugiej, kraina jest powoli pochłaniana przez Szmaragdowy Koszmar z woli Xaviusa.


Suramar

Po osiągnięciu maksymalnego poziomu postaci, Khadgar skieruje was do Suramaru. Tam będziecie musieli zdobyć zaufanie Wieczernych i z ich pomocą stopniowo utorować sobie drogę do miasta, którego przywódczyni, Wielka Mistrzyni Elisande (Grand Magistrix Elisande) sprzymierzyła się z Gul'danem.


Łowcy Demonów


Co prawda osoby, które zakupiły World of Warcraft: Legion przed premierą, mogły już od kilku tygodni wypróbować nową klasę i powiązane z nią zadania startowe, jednak Łowcy Demonów to wciąż nieodłączny element nowego dodatku.

Legion wprowadza do gry drugą (po Rycerzach Śmierci) klasę bohaterską, która startuje na poziomie 98. Łowcy Demonów to uczniowie Illidana Stormrage’a, którzy poświęcili swoje życie na walkę z demonami. Pochłaniając ich moc, częściowo poddawali się spaczeniu aby rozwijać swoje umiejętności, dążąc do unicestwienia Płonącego Legionu.


Nowa klasa ma do wyboru tylko dwie specjalizacje: Havoc (DPS) i Vengeance (Tank) oraz jest dostępna wyłącznie dla nocnych i krwawych elfów. Ma kilka kluczowych, wyróżniających ją umiejętności, jak Metamorphosis (chwilowa przemiana w potężnego demona) czy Spectral Sight (możliwość zobaczenia przeciwników korzystających z niewidzialności). Oprócz tego, Łowcy Demonów otrzymają wyjątkowego wierzchowca, Felsabera.

Artefakty


Aby stawić czoła Płonącemu Legionowi, będą nam potrzebne najpotężniejsze bronie w całym Azeroth. W nowym dodatku, tę rolę pełnią Artefakty, które będą nam towarzyszyć przez cały okres jego trwania. Wyruszymy po nie zaraz po przybyciu na Zniszczone Wyspy, dokonując wyboru pomiędzy specjalizacjami dostępnymi dla naszej klasy (każdej odpowiada inna, wyjątkowa broń).

http://wowcenter.pl/Files/legion_premiere_podsum_21.jpg


Po wykonaniu krótkiej serii zadań, w końcu otrzymamy nasz Artefakt. W trakcie przygód na nowym kontynencie będzie on rosnąć w siłę. Gracze, zdobywając Moc Artefaktów (Artifact Power) mogą stopniowo odblokowywać kolejne cechy swojej broni, które ulepszają lub rozwijają umiejętności ich klasy. W podziemiach, rajdach i otwartym świecie znajdziecie również relikty, działające na podobnej zasadzie, co klejnoty (gems) oraz zwiększające poziom przedmiotu Artefaktu.

Aby zapewnić większą różnorodność, Blizzard wprowadził dla każdego Artefaktu kilka wariantów wyglądu, które można odblokować poprzez różne aspekty rozgrywki - od wykonywania zadań, po walki na polach bitew. Każda broń ma też ukryte umiejętności (przykładowo, Ashbringer ma niewielką szansę na natychmiastowe zgładzenie przeciwnika, który jest demonem). Większość z nich nie została jeszcze odkryta, także spodziewajcie się wszystkiego.

Zakony Klasowe


Zaraz po Dalaranie, siedziby Zakonów Klasowych to miejsca, w których zapewne spędzicie najwięcej czasu w nowym dodatku. Napięta atmosfera pomiędzy Hordą a Przymierzem zmusiła przedstawicieli poszczególnych klas do zebrania się i stworzenia organizacji, których członkowie wspólnymi siłami spróbują powstrzymać Płonący Legion.

http://wowcenter.pl/Files/legion_premiere_podsum_22.jpg


Siedziba każdego Zakonu znajduje się w kluczowym dla danej klasy miejscu. Szamani stworzyli swoją na otaczających Maelstrom skałach, Paladyni w sanktuarium pod Light’s Hope Chapel, a Łotrzy w podziemiach Dalaranu. Znajdziecie tam członków obu frakcji oraz ważnych przedstawicieli klas, jak Rehgar Earthfury, Lord Maxwell Tyrosus czy Valeera Sanguinar, a także specjalne miejsce do ulepszania Artefaktów.

W każdym Zakonie Klasowym, w pewnym momencie odblokuje się dostęp do wyjątkowej, kilkuczęściowej kampanii fabularnej. Przykładowo, Rycerze Śmierci będą musieli zebrać nowych Czterech Jeźdźców, a Łotrzy zbadać niepokojące wydarzenia powiązane z organizacją SI:7. Ukończenie kampanii zostanie nagrodzone między innymi nowym wariantem wyglądu Artefaktu i dodatkowym miejscem na relikt w zakładce ich ulepszania.


W swoich siedzibach znajdziecie też nowy, odświeżony system misji, który częściowo przypomina ten z Warlords of Draenor. Tym razem nagrody są jednak znacznie skromniejsze, macie tylko sześciu czempionów, a część misji odblokowuje niedostępne inaczej zadania.

Podziemia


W Legionie, podziemia mają odgrywać znacznie ważniejszą rolę, niż kiedykolwiek wcześniej. Oprócz tradycyjnych poziomów trudności - normalnego i heroicznego, tryb mityczny ma zapewnić alternatywę dla rajdowania. Trzy tygodnie po premierze, gracze zaczną zdobywać tam specjalne klucze (keystones), które mogą utrudnić podziemia i jednocześnie zwiększyć jakość otrzymywanych łupów.

Dodatek wprowadza do gry dziesięć nowych podziemi. Blizzard przybliżył każde z nich w poniższych artykułach:Vault of the Wardens | Violet Hold


Eye of Azshara | Neltharion's LairBlack Rook Hold | Darkheart Thicket


Halls of Valor | Maw of Souls

http://wowcenter.pl/Files/legion_premiere_podsum_12.jpg


Rajdy


Pierwszy tier w World of Warcraft: Legion miał składać się z 17 bossów w dwóch rajdach: The Emerald Nightmare oraz The Nighthold, ale z informacji o aktualizacji 7.1 wiemy, że pomiędzy nimi ma pojawić się trzeci, niewielki rajd, który stanowi zwieńczenie historii w Stormheim.

The Emerald Nightmare

Szmaragdowy Sen został stworzony przez tytanów jako plan samego Azeroth - zalesione, perfekcyjne odbicie, które przedstawia stan natury, gdyby pozostała nietknięta przez tak zwaną cywilizację. Przez wiele lat, druidzi i strażnicy zauważali znaki niepokojącej obecności wewnątrz Snu. Dzięki wpływom Legionu i władcy koszmaru, Xaviusa, skażenie to rozprzestrzeniło się i jeśli nie zostanie powstrzymane, wkrótce pochłonie całe Azeroth.

Liczba bossów: 7
Położenie: Val'sharah
Daty otwarcia: 21 września (N, HC), 28 września (M, LFR 1/3), 12 października (LFR 2/3), 26 października (LFR 3/3)


The Nighthold

Największa budowla na Zniszczonych Wyspach i jedna z największych w Azeroth, Nighthold jest świadectwem osiągnięć cywilizacji Dzieci Nocy. Wzniesione wokół Studni Nocy - podtrzymującego Suramar przez wieki źródła tajemnej energii, miejsce to stanowiło niebiańską odskocznie od problemów świata. Kiedy spaczona burza zaczyna kłębić się jednak nad dawną świątynią Elune, a sam Gul’dan przebywa w pałacowych murach, to ostoja elfów stała się źródłem kłopotów.

Liczba bossów: 10
Położenie: Suramar
Daty otwarcia: Nieznane (prawdopodobnie styczeń 2017)


PvP


Blizzard ma w zwyczaju z każdym nowym dodatkiem modyfikować nieco rozgrywkę PvP (chociażby poprzez balansowanie klas), ale główne systemy od dłuższego czasu pozostawały bez zmian. W Legionie przygotowano jednak dużo nowości dla entuzjastów walk z innymi graczami.

Wprowadzono całkiem nowy system zdobywania Honoru. Teraz pełni on rolę podobną do doświadczenia - walcząc na arenach i polach bitew będziecie stopniowo odblokowywać nowe poziomy, a wraz z nimi kolejne talenty w oddzielnym drzewku, które działa wyłącznie w PvP. Po osiągnięciu 50 poziomu Honoru możecie kontynuować grę ze wszystkimi talentami, albo zresetować cały proces, przy czym wzrośnie wasz prestiż oraz otrzymacie wyjątkowe nagrody. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w poniższym artykule.

http://wowcenter.pl/Files/legion_premiere_podsum_29.jpg


Pomimo, że tym razem ponownie nie zostaną dodane nowe pola bitew (chociaż nie wykluczone, że pojawią się w przyszłych aktualizacjach), to do gry wprowadzono dwie nowe areny: Ashamane's Fall oraz Black Rook Hold Arena.


Zadania Światowe


Zadania Światowe to całkiem nowy element rozgrywki dla postaci na maksymalnym poziomie. Zamiast wykonywania codziennych zadań dla różnych frakcji, jak w Mists of Pandaria, czy zbierania kryształów Apexis w Warlords of Draenor, tym razem to my możemy zadecydować, co, gdzie i kiedy chcemy robić.

http://wowcenter.pl/Files/legion_premiere_podsum_28.jpg


Na mapie kontynentu pojawią się znaczniki odpowiadające różnym aspektom gry - od szybkich, jednoosobowych zadań i walk zwierzaków, do światowych bossów oraz potyczek z innymi graczami. Dostępne będą też zadania emisariuszy, za które otrzymamy cenne łupy i reputację z jedną z frakcji, wykonując dowolne Zadania Światowe w jednej ze stref. To prosty system, który ma zachęcić nas do gry w otwartym świecie i zapewnić nowy sposób na zdobywanie łupów.

Profesje


Na koniec, profesje w nowym dodatku zmieniły się niemal nie do poznania. Między innymi, zobaczymy znacznie więcej zadań (również fabularnych) powiązanych z poszczególnymi profesjami. Przykładowo, w Highmountain można natrafić na plemię taurenów specjalizujące się w górnictwie – pomagając im, nie tylko poznamy ich historię, ale otrzymamy też wyjątkowe nagrody.

http://wowcenter.pl/Files/legion_premiere_podsum_26s.jpg


Dodatkowo, wasze postacie mogą stać się teraz bardziej wykwalifikowane w zbieraniu lub tworzeniu wybranych materiałów. Jako zielarz, natrafiając na nową roślinę możecie otrzymać zadanie, które wyśle Was do Dalaranu. Tam, po rozmowie z lokalnym mistrzem zielarstwa otrzymacie możliwość ulepszenia rangi swoich umiejętności w zbieraniu tej rośliny, co odblokuje dodatkowe bonusy, jak szybsze zbieranie lub zdobywanie większej ilości materiałów.

Tak wygląda ogólne podsumowanie nowości i zmian, ale Zniszczone Wyspy kryją o wiele więcej tajemnic i ciekawostek. Złapcie za miecze, łuki, topory i przygotujcie się na podróż, aby stawić czoła Płonącemu Legionowi!

Komentarze:

Wczytywanie komentarzy...
Musisz się zalogować, aby dodać komentarz